Connect with us

Aktuality

Kúpalisko EVA otvorí sezónu už túto sobotu

Published

on

Reklama
Reklama

Kúpalisko Eva otvorí svoje brány pre verejnosť po prvý raz v tomto roku už v sobotu 14. mája od 11-tej hodiny. Areál, ktorý má v prenájme od Slovenských liečebných kúpeľov piešťanský Klub vodného póla, ešte po minulé roky prešiel úpravou, bazény dostali nové laminované vnútro, pólisti skultúrnili aj šatne a prezliekacie kabíny.

kupalisko eva 2014 1 - kópiaZ pôvodného malého bazéna sa stal  relaxačný sedací bazén s teplotou vody 34 – 38 stupňov Celzia. Pre deti do päť rokov slúži nový bazénik o rozmeroch 7 x 3 metre.  Teplota vody v 50-metrovom plaveckom bazéne sa pohybuje od 26 do 28 stupňov Celzia.  Lístok na Evu bude túto sezónu stáť rovnako ako minulý rok 4,60 € pre dospelého, deti do 6 rokov majú vstup zdarma a detské vstupné od 6 do 12 rokov bude rovnaké ako dôchodcovské a ZŤP – tri eurá. Za rodinnú vstupenku pre dvoch dospelých a jedno dieťa zaplatíte 11 eur a dve deti 13 eur. Zľavnený je príchod po 16-tej hodine a v ponuke zostáva aj permanentka na ranné kondičné plávanie medzi siedmou a ôsmou: 20 vstupov za 40 €. Ranné kondičné plávanie bolo v tomto roku rozšírené – v mesiacoch máj a jún a  september až október si záujemcovia môžu zaplávať od 7,00 do 9,00 h.

 

 

Reklama

IMG_1089_resizeV platnosti zostávajú aj minuloročné otváracie hodiny. V máji a júni sa začína o 11-tej a končí o 18-tej, počas leta je otvorené od 10 do 19 a v mesiacoch september až október opäť od 11 do 18. Eva by mala byť otvorená do konca októbra.  Počas minuloročných tropických dní bolo kúpalisko plné ako za starých čias. „V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roku je návštevnosť na kúpalisku Eva zatiaľ o málo vyššia, čo je možné pripísať väčšiemu počtu slnečných dní v tejto sezóne. Počas posledných horúcich dní návštevnosť kúpaliska neklesla pod 600 osôb denne a v teplé víkendové dni návštevnosť dosahovala okolo tisíc osôb, vrátane detí do 6 rokov,“ uviedol predseda Klubu vodného póla Kúpele Piešťany Ľudovít Kubán v auguste minulého roku.

IMG_0380_resizeZa jednu z najdôležitejších povinností považuje šéf klubu aj prácu, spojenú s kvalitou vody. „Vodu v 50m bazéne meníme pravidelne dvakrát do týždňa, každý deň používame bazénovú chémiu na čistenie od rias a baktérií. Voda sa tri krát za deň kontroluje a vyhodnocuje. V prípade potreby pridávame dávku priebežne počas prevádzky dávkovacím zariadením a rozvodmi v stenách bazéna sa distribuuje do bazéna.“ Technológiu nainštalovali pri nedávnej rekonštrukcii bazéna. „Voda v kľudovom bazéne a detskom bazéne sa každé ráno po dôkladnom umytí bazéna napúšťa nová a počas prevádzky sa priebežne vymieňa,“ vysvetlil v minuloročnom článku zákonitosti prevádzky kúpaliska zástupca klubu.

-red-, foto: L. Turňa

Populárne články