Connect with us

Aktuality

Kraj uzatvoril zmluvu na zabezpečovanie autobusovej dopravy na väčšine svojho územia

Published

on

Reklama
Reklama

Trnavský samosprávny kraj uzatvoril v utorok 29. decembra 2020 zmluvu na poskytovanie služieb prímestskej autobusovej dopravy vo verejnom záujme so spoločnosťou ARRIVA Trnava. Tá bude aj v nasledujúcich troch rokoch prevádzkovať linky v okresoch Hlohovec, Piešťany, Senica a Trnava.

„Doprava cestujúcich prímestskými autobusmi bude plynulo zabezpečená aj po novom roku. Mimoriadne ma teší, že sa nám na nasledujúce tri roky podarilo vyrokovať pre župu výhodné podmienky. Zmluva zabezpečí aj obnovu vozového parku. Pribudne až 56 nových autobusov. Vďaka ochrane investícií, teda eliminácií rizík súvisiacich s ich nákupom na strane dopravcu, ušetríme 2,1 milióna eur,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Hodnota zákazky prevyšuje 50 mil. eur. Kraj na ňu v marci vyhlásil verejné obstarávanie, ale v septembri ho zrušil s odôvodnením, že pandémia ochorenia covid-19 spôsobila zmeny pôvodne nastavených podmienok súťaže: „Zmeny je možné preukázať napr. výpočtom potvrdzujúcim reálny pokles ubehnutých kilometrov, výpočtom poklesu tržieb alebo aj výpočtom poklesu prepravených osôb, pričom tieto objektívne skutočnosti, nezavinené verejným obstarávateľom, ktoré verejný obstarávateľ nemohol predvídať, reálne spôsobili výrazné zmeny v prímestskej autobusovej doprave.“

ARRIVA Trnava v súčasnosti prevádzkuje 82 z celkového počtu 143 prímestských liniek. Aktuálnymi zmluvnými dopravcami župy sú aj SAD Dunajská Streda a SKAND Skalica.

Reklama

Zabezpečovanie obslužnosti všetkých 251 obcí prímestskou autobusovou dopravou je jednou z najväčších kompetencií župy. Každoročne je na ňu vynakladaných približne 10 % z rozpočtu, teda okolo 20 miliónov eur.

Text: Martin Palkovič Zdroj: Tlačová správa TTSK Ilustr. foto: Arriva

Populárne články