Úvod Aktuality Kraj uzatvoril zmluvu na zabezpečovanie autobusovej dopravy na väčšine svojho územia

Kraj uzatvoril zmluvu na zabezpečovanie autobusovej dopravy na väčšine svojho územia

REKLAMA
Koberce Trend 16102021

Trnavský samosprávny kraj uzatvoril v utorok 29. decembra 2020 zmluvu na poskytovanie služieb prímestskej autobusovej dopravy vo verejnom záujme so spoločnosťou ARRIVA Trnava 노래 mr 다운로드. Tá bude aj v nasledujúcich troch rokoch prevádzkovať linky v okresoch Hlohovec, Piešťany, Senica a Trnava.

„Doprava cestujúcich prímestskými autobusmi bude plynulo zabezpečená aj po novom roku 소아온 오디널 스케일 다운로드. Mimoriadne ma teší, že sa nám na nasledujúce tri roky podarilo vyrokovať pre župu výhodné podmienky. Zmluva zabezpečí aj obnovu vozového parku fifa 15 다운로드. Pribudne až 56 nových autobusov. Vďaka ochrane investícií, teda eliminácií rizík súvisiacich s ich nákupom na strane dopravcu, ušetríme 2,1 milióna eur,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič Plus token download.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Hodnota zákazky prevyšuje 50 mil. eur. Kraj na ňu v marci vyhlásil verejné obstarávanie, ale v septembri ho zrušil s odôvodnením, že pandémia ochorenia covid-19 spôsobila zmeny pôvodne nastavených podmienok súťaže: „Zmeny je možné preukázať napr 오토캐드 2012 한글판 다운로드. výpočtom potvrdzujúcim reálny pokles ubehnutých kilometrov, výpočtom poklesu tržieb alebo aj výpočtom poklesu prepravených osôb, pričom tieto objektívne skutočnosti, nezavinené verejným obstarávateľom, ktoré verejný obstarávateľ nemohol predvídať, reálne spôsobili výrazné zmeny v prímestskej autobusovej doprave.“

ARRIVA Trnava v súčasnosti prevádzkuje 82 z celkového počtu 143 prímestských liniek. Aktuálnymi zmluvnými dopravcami župy sú aj SAD Dunajská Streda a SKAND Skalica.

Zabezpečovanie obslužnosti všetkých 251 obcí prímestskou autobusovou dopravou je jednou z najväčších kompetencií župy. Každoročne je na ňu vynakladaných približne 10 % z rozpočtu, teda okolo 20 miliónov eur.

Text: Martin Palkovič Zdroj: Tlačová správa TTSK Ilustr. foto: Arriva

REKLAMA