Úvod Aktuality Dodávky trnavskej charity najazdili v roku 2020 za núdznymi 20-tisíc kilometrov

Dodávky trnavskej charity najazdili v roku 2020 za núdznymi 20-tisíc kilometrov

REKLAMA

Pandémia ovplyvnila takmer celý rok 2020. Napriek mimoriadnej situácii však privážali dve dodávky Trnavskej arcidiecéznej charity potravinovú a materiálnu pomoc ľuďom, ktorí sú na ňu odkázaní 신조협려 다운로드. Na území od Nového Mesta nad Váhom po Komárno najazdili dokopy 20-tisíc kilometrov.

Potraviny, elektrospotrebiče, nábytok a ďalšie veci potrebné do domácnosti, prináša trnavská charita ľuďom v núdzi 나모 웹 에디터 fx 다운로드. V roku 2020 poskytla potravinovú pomoc dokopy 456-krát, materiálne pomohla takmer stovke žiadateľov. Klientom vydala 15,5 ton trvanlivých potravín a drogérie a takmer 20 ton čerstvých potravín, ktoré jej v rámci partnerstva poskytuje spoločnosť Tesco f 35 다운로드.

REKLAMA
PN Taxi
Dompek Pizza 2021
Buenos pizza  burger

Dodávky s pomocou jazdili za klientmi v siedmych okresoch. Potravinovú a materiálnu pomoc priviezli niekoľkokrát aj do najjužnejšej slovenskej obce Patince pri Komárne, alebo do Novej Bošáce v okrese Nové Mesto nad Váhom wbfs 다운로드. Trnavská charita však pomáhala aj za hranicami svojho územia, začiatkom roka 2020 priviezla pomoc rodine do okresu Zvolen.

Pandémia ovplyvnila aj sociálne služby charity a projekt Sieť pomoci nebol výnimkou Emergency mp3 download. „Počas núdzového stavu sme pre pandemické obmedzenia museli niekoľko výjazdov za ľuďmi v núdzi úplne zastaviť,“ vysvetľuje Matej Polák z Trnavskej arcidiecéznej charity.

„V sklade sme zas pocítili nedostatok potravín a drogérie, pretože boli zatvorené kostoly. Práve v nich veriaci raz do mesiaca tieto potreby pre núdznych zbierajú,“ dodáva Polák. Aj v čase pandémie sa však ukázalo, aké je dôležité, že ľudia dokážu spojiť svoje sily. V mnohých farnostiach v obciach a mestách vyzbierali napriek mimoriadnej situácii najmä v decembri veľké množstvo potravín a drogérie.

Aj dôsledkom pandémie poberalo v roku 2020 potravinovú a materiálnu pomoc od trnavskej charity 81 nových klientov. Mnohí z nich zostali bez práce alebo im zamestnávateľ skrátil úväzok a ocitli sa tak v núdzi. Charita im podala pomocnú ruku a poskytla oporu, kým sa opäť dokážu postaviť na nohy. Neoddeliteľnou súčasťou sociálnej služby Sieť pomoci sú darcovia.

Za rok 2020 ponúkli charite stovky ľudí nábytok, elektrospotrebiče, kuchynské potreby či školské a zdravotnícke pomôcky. To, čo už darcovia nepotrebujú, tak uľahčilo život tým, ktorí by si tieto veci nemohli dovoliť. Celkom nové spotrebiče a nábytok mohla trnavská charita zakúpiť pre ľudí v núdzi vďaka podpore Nadácie EPH. Tá jej v roku 2020 na nákup týchto potrieb poskytla 10-tisíc eur.

Zdroj: Tlačová správa – Trnavská arcidiecézna charita

REKLAMA