Connect with us

Aktuality

Kraj plánuje v Piešťanoch výstavbu zariadenia pre seniorov, Mesto získalo pol milióna na opatrovateľky

Published

on

Reklama

Poslanci Trnavského samosprávneho kraja dnes schválili rozpočet na budúci rok, v ktorom je vyčlenených 100-tisíc eur, ktoré by mali odštartovanie zámeru realizácie krajského zariadenia pre seniorov v Piešťanoch. Zámer spomínal tiež župan Jozef Viskupič na minulotýždňovom ustanovujúcom mestskom zastupiteľstve. Exprimátor Miloš Tamajka dnes na svojom facebookovom profile zverejnil, že Mestu Piešťany bol schválený projekt na podporu opatrovateľskej služby vo výške takmer 500-tisíc eur.

Mesto Piešťany dlhodobo rieši problém s nedostatočnou kapacitou zariadení pre seniorov. Momentálne je v mestských zariadeniach rôzneho typu k dispozícii do 60 miest. Ďalšie sľúbila zrealizovať spoločnosť ZKA, ktorej pred pár týždňami schválilo mestské zastupiteľstvo v Piešťanoch odpredaj a zámenu pozemkov oproti Kauflandu. Mesto Piešťany taktiež podalo projekty na eurofondy, ktoré ak budú úspešné, prinesú prostriedky na rekonštrukciu časti bývalej ôsmej základnej školy a objektu zariadenia Lumen.

Reklama

Župan Jozef Viskupič prezentoval na ustanovujúcom mestskom zastupiteľstve minulý piatok zámer kraja zrealizovať vlastné zariadenie pre seniorov. Dnes na odštartovanie procesu schválili župní poslanci prostriedky v rozpočte na budúci rok. Kraj zvažuje realizáciu v areáli bývalého vodohospodárskeho učilišťa, konkrétne na trávnatej ploche futbalového ihriska. Alternatívou je tiež možnosť využiť objekt bývalej elektrotechnickej školy v centre mesta. Župan je však viac naklonený realizácii projektu na zelenej lúke, pričom chce ešte diskusiu s primátorom, poslancami mesta aj verejnosťou.

REKLAMA

Reklama

Exprimátor Miloš Tamajka dnes na svojom facebookovom profile napísal: „Projekt “Podpora opatrovateľskej služby pre mesto Piešťany” bol schválený. Skoro 500-tisíc na dva roky pre mzdy na opatrovateľky. Teším sa, že sme získali pre mesto Piestany 500-tisíc eur a takto ušetrené peniaze môže nový primátor použiť ako bežné výdavky na iné projekty, napr. aj na enviroprojekty.“ Mesto Piešťany má na rok 2019 v rozpočte, ktorý budú poslanci schvaľovať vo štvrtok 13. decembra, na 150 opatrovateliek naplánovaných 558-tisíc eur. Pri matematickom výpočte tak na jednu opatrovateľku vychádzalo mesačne približne 300 eur. Ak teda mestu prídu ďalšie prostriedky je otázne, či mesto bude môcť šetriť vlastné, alebo zvýšiť mzdy opatrovateliek tak, aby dostali adekvátnu odmenu.
-th-

Populárne články