Connect with us

Aktuality

Kraj opäť podporí projekty v regiónoch. Aj vaše nápady sa môžu stať realitou

Published

on

Reklama

Máte nápad, ako zlepšiť svoje okolie? Chceli by ste skvalitniť život a prostredie vo vašej obci či meste? Neviete ako na to? Trnavský samosprávny kraj opäť realizuje projekt participatívneho rozpočtu, vďaka ktorému sa stala v Piešťanoch vlani realitou napríklad multisenzorická miestnosť, či trate orientačného behu v piešťanskom parku.

Otvorenie multisenzorickej miestnosti

Tento rok je v Participatívnom rozpočte pripravených na realizáciu komunitných projektov v kraji suma 250 tisíc eur. V piešťanskom okrese budú podporené projekty v hodnote 28-tisíc eur.

Reklama

Vlani získalo podporu osem projektov. Zrealizovaných bolo šesť Multisenzorická miestnosť pre deti v rannom veku, Komunitné kultúrne, spoločenské a vzdelávacie centrum Piešťany, Detské trasy pre orientačný beh v parku, Workshop – „Voda nad zlato“, Pinpongové stoly na sídlisku A. Trajana a Slovenskí Anjeli na predvianočných trhoch.

Workshop Voda nad zlato

Čiastočne zrealizovaný bol projekt Návrat beachvolejbalu do starých Piešťan. Podľa vyjadrenia projektového koordinátora Mateja Krnáča boli dôvodom zdržania stavebné prieťahy vyplývajúce z charakteru projektu, takže nebolo možné v čase realizácie projektu vybaviť všetky predmetné povolenia. Úrad TTSK tak aspoň nakúpil materiál a vybavenie ihriska pre beachvolejbal, pričom projekt sa bude fyzicky realizovať v neskoršom termíne, už ako súčasť samostatnej iniciatívy predkladateľa.

Reklama

Projekt Piknik Park Sĺňava I. etapa sa nerealizoval. Predkladateľ uviedol, že nemá dostatok kapacít na venovať sa mu.

Druhý ročník štartuje verejnými stretnutiami

Harmonogram druhého ročníka PR TTSK začína prvým kolom verejných stretnutí s občanmi Trnavského kraja. Odštartovali  v utorok 7. januára v Skalici. V Piešťanoch sa stretnutie uskutoční vo štvrtok 16. januára  na Gymnáziu Pierra de Coubertina. Posledné je naplánované na 11. februára vo Veľkom Mederi. Začiatok stretnutí je o 17:00 h. 

Projekty je potrebné podať do 6. marca. Nasledovať bude ich prezentácia a deliberácia. Hlasovanie o projektoch je naplánované na začiatok mája. Viac informácií nájdete na www.tvorimekraj.sk.

-red- Foto: MC Úsmev, th

Populárne články