Connect with us

Aktuality

Kotlebovci ponúkli Maduničanom občianske hliadky i kurzy sebaobrany

Published

on

Reklama

V sobotu 3. septembra sa v Maduniciach na parkovisku pred obecným úradom zišlo približne 700 sympatizantov Ľudovej strany Naše Slovensko a obyvateľov obce. Dôvodom bolo protestné zhromaždenie „Za bezpečný a lepší život v Maduniciach a na Slovensku“, ktoré iniciovali sympatizanti Mariana Kotlebu potom, čo počas cibuľových slávností partia rómskych mladíkov brutálne dobila 63-ročného dôchodcu.

Podľa vyjadrení obyvateľov obce išlo o rasovo motivovaný útok, keďže mladí muži tesne pred ním údajne vyhlasovali, že ukážu, kto je v Maduniciach pánom a pozabíjajú všetkých bielych Maduničanov. Podľa informácií, ktoré priniesol Trnavský hlas však polícia tento čin zatiaľ klasifikuje ako ublíženie na zdraví, pretože má k dispozícii iba dvoch svedkov a potrebujú troch, ľudia však svedčiť nechcú – majú strach, traja z útočníkov sú totiž stíhaní na slobode.

Reklama

Počas stretnutia, ktoré prebehlo pokojne a na rozdiel od iných podobných akcií kotlebovcov polícia tento raz nezasiahla, ale len monitorovala situáciu, ponúkli prívrženci ĽSNS svojich ľudí na vytvorenie občianskych hliadok. Prívrženci a sympatizanti strany mienia navštevovať obec a monitorovať situáciu v nej až do zriadenia obecnej polície, ktorá by podľa starostky Aleny Jelušovej mohla začať fungovať od januára 2012. Na stretnutí tiež odznela výzva, aby sa obyvatelia Maduníc prestali báť a hlásili všetky podozrivé veci a útoky polícii. Kotlebovci im ponúkli tiež kurzy sebaobrany a školenia právnej ochrany, aby obyvatelia vedeli, ako sa brániť v prípade napadnutia kriminálnikmi.

Reportáž Trnavského hlasu:

Reklama

[youtube width=“522″ height=“316″]http://www.youtube.com/watch?v=aKUbvpwgYrs[/youtube]

Autor: db

REKLAMA

Populárne články