Connect with us

Aktuality

Kinematograf štartuje už dnes českým Zakázaným uvoľnením

Published

on

Reklama
Reklama

Obľúbený Bažant kinematograf sa opäť zastaví v Piešťanoch a prvé premietanie pod holým nebom štartuje už dnes – v sobotu 11. júla v Hudobnom pavilóne. Na programe je komédia obľúbeného českého režiséra Jana Hřebejka – Zakázané uvoľnení.

Pojazdné kino pokračuje do utorka 14. júla, v nedeľu premietne ďalšiu českú snímku Díra u Hanušovic v hlavnej úlohe s obľúbenou Táňou Vilhelmovou, v pondelok bude opäť otvorená hokejová téma – film o Demitrovi s názvom 38 a premietanie ukončí road movie Dana Pribáňa: Trabantom až na koniec sveta, opäť od našich západných susedov.

BAŽANT KINEMATOGRAF 2015

Hudobný pavilón
11. 07. 2015 o 21:30 h
Zakázané uvoľnenie
Réžia: Jan Hřebejk
Scenár: Petr Kolečko
Kamera: Martin Žiaran
Hudba: Ivan Acher
Hrajú: Zuzana Stavná, Hana Vagnerová, Jana Stryková, Ondřej Sokol, Igor Orozovič, Tomáš Jeřábek, Norbert Lichý, Daniel Špinar
Česko, 2014, 77 min
Zakázané uvoľnenie je o únose nevesty, ktorý sa dosť nepodaril, o dôležitom hokejovom zápase a koktaile, ktorý si dievčatá nalejú, až keď je ten správny čas. V hlavných úlohách sa objavia Jana Stryková, Hana Vagnerová a Ondřej Sokol.

Reklama

zakazane-uvolnenie-film-poster

 

Hudobný pavilón
12. 07. 2015 o 21:30 h
Díra u Hanušovic
Réžia: Miroslav Krobot
Scenár: Miroslav Krobot, Lubomír Smékal
Kamera: Jan Baset Střítežský
Hrajú: Tatiana Vilhelmová, Ivan Trojan, Lenka Krobotová, Johanna Tesařová, Jaroslav Plesl, Simona Babčáková, Hynek Čermák, David Novotný, Lukáš Latinák, Petr Komínek, Martin Myšička, Ján Kožuch, Klára Melíšková
Česko, 2014, 102 min
Komédia / Dráma
Sociologická štúdia skrachovaných existencií a ich patologických vzťahov na pozadí zapadákova kdesi medzi kopcami českých Jeseníkov. Maruna v podaní Tatiany Wilhelmovej je vyštudovaná učiteľka, no pracuje ako krčmárka v miestnom hostinci a spoločne so sestrou Jarunou (Lenka Krobotová) sa stará o zatrpknutú matku (Johanna Tesařová). Neúspešný pracovný život sa snúbi s rovnako neúspešným milostným životom. O sex síce nie je núdza ani v malej dedine, no plnohodnotný vzťah by tu hľadala márne. Na výber má troch adeptov – nerozhodného starostu a poľovníka Juru (Ivan Trojan), prostoduchého Olina (Jaroslav Plesl) a ženatého sukničkára Kódla (Lukáš Latinák). Uprostred všetkých outsiderov práve ona zosobňuje vnútornú silu, hoci spokojnosť na jej tvári by ste nenašli. Sestra Jaruna radšej odíde so starým Nemcom do Mníchova a všetka starostlivosť o chorú matku zostáva na Maruniných ramenách. Záver však prináša Marune istú nádej na zmenu. (Zdroj: kinema.sk)

13.07.2015, 21:30

BAŽANT KINEMATOGRAF 2015

Hudobný pavilón
13. 07. 2015 o 21:30 h
38
Réžia: Daniel Dangl, Lukáš Zednikovič
Scenár: Lukáš Zednikovič, Daniel Dangl
Kamera: Tomáš Juríček, Tomáš Zednikovič
Hudba: Ľubica Malachovská Čekovská
Hrajú: Pavol Demitra (a.z.), Marián Gáborík, Zdeno Chára, Miroslav Šatan, Peter Štastný
Slovensko, 2014, 87 min
Tento jedinečný filmový projekt mapuje život slovenskej hokejovej legendy, Pavla Demitru. 38 predstaví Demitru nielen ako vrcholového športovca, ale predovšetkým ako človeka a silnú osobnosť, na ktorú dodnes spomína celý národ. Poodhalí významné i bežné momenty zo života hokejovej legendy, jeho túžby a vytýčené ciele. Ponúkne unikátne archívne zábery, exkluzívne materiály z archívov NHL a osobné výpovede. Nemalý priestor je venovaný slovenskej hokejovej reprezentácii, ktorej bol Paľo neoddeliteľnou súčasťou.

film-plakat-2013

 

Hudobný pavilón
14. 07. 2015 o 21:30 h
Trabantom až na koniec sveta158285571_ad4b11
Réžia: Dan Přibáň
Scenár: Dan Přibáň
Kamera: Zdeněk Krátký, Dana Zlatohlávková, Jakub Nahodil
Hudba: Tatiana Miková
Hrajú: Dan Přibáň, Aleš Vašíček, Marek Slobodník, Tomasz Turchan, Radoslaw Jona, Dana Zlatohlávková, Jakub Nahodil, Zdeněk Krátký, David Novotný
Česko, 2014, 98 min
Dan Přibáň sa so svojou posádkou opäť vydal na cesty. Po tom, ako pred rokmi zdolali najskôr polovicu Európy a časť strednej Ázie, potom vertikálne celú Afriku, v najnovšej trabantej road movie si to namierili na najjužnejšiu autom dosiahnuteľnú časť Ameriky.

https://youtu.be/l8tHDV0t4Yk

Zdroje: msks-piestany.sk, kinema.sk, csfd.cz, ilustračné foto: M.Palkovič archív PNky

Populárne články