Connect with us

Kultúra

Dychfest privedie do Piešťan opäť mládežnícke dychové orchestre

Kultúrne leto 2024 v Piešťanoch bude aj v znamení prehliadky umeleckých výkonov mládežníckych dychových orchestrov, DYCHFEST Piešťany. Medzinárodný festival mládežníckych dychových orchestrov DYCHFEST Piešťany 2024 štartuje 22. júna pozývacím koncertom DO ZUŠ Uničov z ČR o 14:30 hod na Winterovej ul. pred predajňou kúpeľných oblátok GUDEN.

Published

on

Reklama

 

Tento prvý pozývací koncert Dychového orchestra ZUŠ UNIČOV z Českej republiky bude spojený s tanečnými kreáciami mažoretiek ZUŠ MOHELNICE. Následným sprievodom privedú návštevníkov festivalu k Hudobnému pavilónu v Mestskom parku, kde od 15:00 začína festivalový koncert dychového orchestra ZUŠ NITRA.

Reklama

Na festivalovom pódiu sa ďalej vystriedajú dychové hudby DO ZUŠ UNIČOV, Detská dychová hudba Rudolfa Hečka z Dolnej Súče a dychová hudba BLATNIČKA z Českej republiky, hosť festivalu.

Predtým tieto orchestre ešte spestria návštevníkom mesta a festivalu program pozývacími koncertmi a to pri hoteli JALTA o 16:30 hod orchester DDH Dolná Súča a o 17:00 hod. pri Kolonádovom moste DH Blatnička.

Reklama

Festival je pripravený s finančnou podporou TTSK pod záštitou župana Mgr. Jozefa Viskupiča, v spolupráci s MsKS Piešťany, Mestom Piešťany a partnermi. Umelecké výkony účinkujúcich na záver ocení primátor Mesta Piešťany Mgr. Peter Jančovič, PhD. Pamätným listom.

Všetkých priateľov dychovej hudby k návšteve festivalu srdečne pozývajú:
Petr Veverka, hlavný organizátor Medzinárodného festivalu mládežníckych dychových orchestrov DYCHFEST Piešťany 2024 a Jarmila Staneková, riaditeľka Apolin o.z.

Plagát Dychfest Piešťany 2024

TS

Populárne články