Connect with us

Aktuality

Kauza Ratnovská zátoka: Firma pokutu nezaplatila, na dodanie dokladov k stavebnému povoleniu jej zostáva už len zopár dní

Published

on

Reklama
Reklama

Spoločnosť Labonte, ktorá je investorom a prevádzkovateľom areálu Bearded Brothers WakeSoul v Ratnovskej zátoke, má už len štyri dni na dodanie potrebných dokladov k dodatočnému stavebnému povoleniu. Firma na jar tohto roka bez povolení postavila v Chránenom vtáčom území v lokalite Ratnovskej zátoky viacero objektov. Dostala za to pokutu 150-tisíc eur, ktorú zatiaľ neuhradila a odvolala sa voči nej.

Podľa vyjadrenia hovorkyne Mesta Piešťany Drahomíry Moretovej podala firma žiadosť o dodatočné povolenie stavieb. „Avšak vzhľadom k tomu, že stavebník nepredložil všetky potrebné doklady k začatiu stavebného konania, stavebný úrad konanie prerušil a čaká na doplnenie podkladov ku konaniu. Termín má do 16. 11. 2019,“ informovala D. Moretová.

Konateľ spoločnosti Labonte, požiadal primátora Petra Jančoviča o stretnutie. To sa uskutočnilo 4. novembra. Podľa slov hovorkyne konateľ Džemil Šefkii vyjadril poľutovanie nad vzniknutou situáciou. Vedenia mesta  však hovorí, že to nič nemení na tom, že do 16. 11. musí doplniť povinnú dokumentáciu k stavebnému konaniu. Primátor Peter Jančovič sa na rokovaní zastupiteľstva vyjadril, že ak sa tak nestane, bude nasledovať konanie o odstránení stavieb, uviedol Piešťanský týždeň.

Pokuta za výstavbu bez príslušných povolení mohla podľa zákona dosiahnuť výšku až 165 000 eur. Vyrúbená bola počas letných mesiacov, pričom firma si rozhodnutie prebrala až po niekoľkých týždňoch. Následne sa voči nemu odvolala. V súčasnosti prebieha odvolacie konanie na Okresnom úrade v Trnave.

Reklama

-th-

Populárne články