Connect with us

Aktuality

Kalendár spája minulosť so súčasnosťou, výťažok poputuje na sochu Ľ. Wintera

Published

on

Reklama

Objektívom fotoaparátu sa dajú zachytiť nielen súčasné Piešťany, ale vďaka zaujímavej kompozícii a zbierke historických pohľadníc je možné nazrieť súčasne aj do minulosti. Presvedčí vás o tom nový nástenný kalendár pre rok 2018 „Piešťany – odrazy histórie v súčasnosti“.

V rámci tohto projektu sa k občianskemu združeniu ProWinter pridali aj Slovenská chránená dielňa a fotograf Igor Šaffo. Séria 13 fotografií zachytáva dnešné Piešťany v kontraste s historickými pohľadnicami z obdobia ich najväčšieho rozkvetu za éry Winterovcov. Tento unikátny kalendár však okrem praktickej stránky plní aj funkciu dobročinnú – výťažok z predaja kalendárov je určený na podporu projektu Socha Ľudovíta Wintera, na ktorý sa už vyzbierala polovica sumy potrebnej na jeho realizáciu.

Reklama

Časť nákladu kalendára si v rámci dlhodobej podpory projektu už zakúpili firmy a podnikatelia z Piešťan a okolia, teraz však bude kalendár dostupný aj pre širokú verejnosť. Jeho predaj začína 20. novembra a za odporúčanú cenu 12€ si ho môžete zakúpiť na týchto predajných miestach:

 Elektrárňa Piešťany (Staničná 51)
 PT Univerzál – sídl. A. Trajan (E.F. Scherera 17)
 Pražiareň kávy Classic Coffee (Námestie 1. mája č.1)
 Balneologické múzeum Imricha Wintera – Kúpeľná dvorana (Beethovenova č. 5)

Reklama

TS OZ Pro Winter

Populárne články