Úvod Aktuality Kajúca tryzna v Piešťanoch – kresťania chcú odprosiť za neprávosti spáchané na...

Kajúca tryzna v Piešťanoch – kresťania chcú odprosiť za neprávosti spáchané na židovskom národe

REKLAMA
Anna bal 2021

V MsKS Malej scéne sa 23. marca uskutoční smútočná tryzna za obete holokaustu. Súčasťou programu stretnutia bude akt kajúcnosti, pri ktorom zástupcovia kresťanských cirkví a spoločenstiev budú prosiť o odpustenie za hriechy predchádzajúcich generácií voči ľudu židovského národa počas druhej svetovej vojny 시아미 다운로드.

REKLAMA
PN Taxi
Dompek Pizza 2021
Buenos pizza  burger

Počas druhej svetovej vojny 23 Download The Dog Barking. marca 1942 sa z Piešťan uskutočnil pochod/odsun židovských dievčat, žien a matiek na železničnú stanicu a potom do Petržalky, odkiaľ boli deportované do koncentračných táborov v nacistami obsadenom Poľsku edsql server 2017. Preto sme sa kajúca tryzna uskutoční práve v symbolický dátum 23. marca.

Ulice a obyvatelia Piešťan boli svedkami deportácie židovského obyvateľstva, arizovania ich majetku, podnecovania a rozširovania nevraživosti z rôznych dôvodov, psychického a fyzického šikanovania a množstva iných prejavov neznášanlivosti 윈도우 1809 다운로드. Počas tejto doby vyšla na povrch chamtivosť, nenávisť, závisť, neodpustenie viacerých osôb, prejavov ľudskej malosti a úbohosti. Rovnako tak sa však ukázal aj charakter mnohých čestných ľudí, ich heroizmus, zmysel pre obetu a odvaha zastať sa a prichýliť nespravodlivo utláčaných 웹페이지 통째로 다운로드. Slovensko má dnes naviac ocenených zástupcov „Spravodliví medzi národmi“ – Chasid umot ha-olam. Tento titul sa každoročne udeľuje osobám nežidovského pôvodu, ktorí prispeli k záchrane Židov pred holokaustom last tango in Paris. Komisia pre rozpoznávanie spravodlivých bola založená v roku 1963 pri pamätníku Jad va-šem a je vedená Izraelským najvyšším súdom.

Kajúcou tryznou si chcú zástupcovia kresťanských spoločenstiev v Piešťanoch  priznať zlyhania predchodcov a otcov, ktoré poškvrňujú minulosť a vplývajú aj na prítomnosť. Každý, komu táto vec leží na srdci, je srdečne pozvaný zúčastniť sa kajúcej tryzny v srdci, aby sa v ňom  neprechovávala nenávisť voči žiadnej etnickej skupine, ale odpustenie a láska three thousand thousand.

Začiatok akcie je naplánovaný na 15:00 h na Malej scéne MsKS na ulici A. Dubčeka 24 v Piešťanoch.

Štefan Patrik Kováč, ThLic

REKLAMA