Connect with us

Aktuality

Jesenné nástrahy na cestách

Published

on

Reklama

Najčastejším nepriateľom motoristov v tomto ročnom období je hmla. Dramatické zníženie viditeľnosti sa ihneď odráža aj v policajných štatistikách.

hmla

Reklama

„Za hmly dochádza k častejším hromadným nehodám, pri ktorých evidujeme veľa zranených a usmrtených osôb. Za zníženej viditeľnosti odporúčame vodičom znížiť rýchlosť jazdy, orientovať sa podľa stredových čiar na vozovke alebo smerových stĺpikov pri ceste,“ uviedla Mária Linkešová z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave.

K bezpečnejšej jazde prispievajú v hmle predné a zadné hmlové svetlá. Tie však smie vodič použiť len za hmly, dažďa alebo sneženia. Vodiči mi nemali zabúdať na dostatočnú vzdialenosť medzi vozidlami, aby dokázali včas a bezpečne zastaviť.

Reklama

„Opakovaná frázu: Vidieť a byť videný,by sme mali mať v týchto dňoch opäť viac na zreteli, a to platí nielen pre vodičov, ale aj pre chodcov a cyklistov. Policajné skúsenosti hovoria, že aj napriek zákonom stanovej povinnosti byť osvetlený, cyklisti jazdia na neosvetlenom bicykli, bez reflexných prvkov, po nesprávnej strane cesty a výnimočná nie je ani jazda v skupinách vedľa seba,“ dodala hovorkyňa. „V neposlednom rade sa stretávame aj s cyklistami pod vplyvom alkoholu. Cyklisti by nemali preceňovať svoje schopnosti a zručnosti, mali by pri každej jazde zvážiť aj riziká od iných účastníkov cestnej premávky.“

Text: Tlačová správa KR PZ

Populárne články