Connect with us

Aktuality

Vo Vrbovom zasahoval pyrotechnik, pri škole našli mínu

Published

on

Reklama

Pri výkopových prácach neďaleko Základnej umeleckej školy sv. Gorazda včera objavili nevybuchnutú muníciu z II. svetovej vojny. Pri jej bezpečnom zneškodnení asistovala polícia.

[singlepic id=34264 w=320 h=240 float=left]Oznámenie o nebezpečnom náleze obdržali policajti v utorok 10. septembra okolo poludnia. „Občan nahlásil, že pri výkopových prácach v Základnej umeleckej škole vo Vrbovom vykopal pravdepodobne delostreleckú mínu z II. svetovej vojny,“ informovala krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

Reklama

V takýchto prípadoch príde podľa jej slov na miesto nálezu policajná hliadka, ktorá zabezpečí, aby s muníciou nikto nemanipuloval, a aby sa tam nezdržovali nepovolané osoby.

„Následne sa na miesto dostaví policajný pyrotechnik, ktorý určí, o akú muníciu ide a tiež zvolí ďalší postup na jej bezpečné odstránenie,“ dodala hovorkyňa.

Reklama

Pyrotechnik potvrdil, že ide o delostreleckú mínu z II. svetovej vojny a prevzal ju na likvidáciu. „Prevzatie míny na likvidáciu prebehlo za dodržania bezpečnostných podmienok,“ uzavrela.

(mp)

Populárne články