Connect with us

Aktuality

Jeden jazdil s takmer tromi promile, druhý sedel za volantom opitý, napriek zákazu

Published

on

Reklama

Diaľniční policajti z Trnavy zadržali v sobotu 23. júla vodiča, ktorému namerali 2,73 promile alkoholu v dychu. Policajnej kontrole sa podrobil kvôli zvláštnemu správaniu na čerpacej stanici Zeleneč v smere z Trnavy na Bratislavu. 33-ročný vodič z Považskej Bystrice odstavil svoje auto Alfa Romeo šedej metalízy medzi tankovacie stojany a sedel v aute. Na výzvu iného vodiča, aby umožnil prejazd ostatným autám veľmi nereagoval a muž, ktorý ho upozornil si všimol, že vodič by mohol byť pod vplyvom alkoholu.

Diaľniční policajti, ktorých opatrný muž privolal, podrobili krátko pred 16:00 vodiča Alfy Romeo dychovej skúške, ktorá bola pozitívna. V dychu mu namerali 1,31 mg/l alkoholu a muža zadržali. Vzápätí ho obvinili z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a v takzvanom super rýchlom konaní bolo rozhodnuté o jeho vine a treste. V zmysle zákona mu teraz hrozí za jazdu pod vplyvom nad 1 promile strata slobody až na 1 rok.

Reklama

Cíferskí policajti zasa zadržali mladého vodiča, ktorý jazdil pod vplyvom alkoholu a navyše v čase, keď mal uložený zákaz viesť motorové vozidlá. Policajná hliadka ho ako vodiča kontrolovala v sobotu, v skorých ranných hodinách v obci Voderady. Pri bežnej kontrole ho podrobili dychovej skúške na alkohol, pri ktorej mu zistili 0,51 mg/l alkoholu v dychu, čo je 1,06 promile. Ďalšou lustráciou zistili, že 18-ročný mladík mal dopravným inšpektorátom v marci uložený zákaz viesť motorové vozidlá po dobu 12 mesiacov. Vodiča zadržali a o jeho vine a treste rozhodne súd v zrýchlenom konaní. V tomto prípade hrozí trest odňatia slobody až na 2 roky.

-lt/Zdroj: Krajské oddelenie Policajného zboru v Trnave/Foto: archív-

Reklama

Populárne články