Connect with us

Aktuality

Hromadná nehoda na D1, len kúsok od Piešťan, si vyžiadala aj zranené deti. Pravdepodobný vinník nafúkal

Published

on

Reklama
Reklama

Na diaľnici D1 pri Piešťanoch sa stala v stredu 29. augusta krátko po 20:30 h hromadná nehoda, ktorá si vyžiadala viacero zranených. Hasiči a polícia zasahovali na 84. kilometri diaľnice D1 v smere do Bratislavy.

Pre rozsah havárie, kde došlo k zrážke ôsmych áut, bola cesta uzatvorená a doprava odklonená. Zranenia utrpelo sedem ľudí, pričom niektorých museli vyslobodzovať hydraulickým zariadením. Pri nehode zasahovali hasiči z Piešťan a Nového Mesta nad Váhom a taktiež štyri posádky záchrannej zdravotnej služby.

Polícia informovala o troch ťažko zranených osobách, z toho dvoch ďeťoch. Stav jedného dieťaťa je veľmi vážny. Nehodu pravdepodobne zavinil vodič (*1989), ktorý nafúkal viac ako jedno promile.

Reklama

Podľa svedka nehody, ktorý popísal situáciu na FB stránke Polície SR, vodič zrejme na vozidle VW Sharan išiel v ľavom pruhu rýchlosťou okolo 150 km/h a snažil sa o uvoľnenie cesty blikaním diaľkovými svetlami. Pred ním v ľavom pruhu išiel SuperB bledej farby, ktorý predbiehal pomalšie vozidlá v pravom pruhu. „Neviem či si ho posádka SuperBu nevšimla, alebo ho mali na saláme…, SuperB dopredbiehal a zaradil sa do pravého pruhu. Idiot sa zaradil pred neho a začal ho vybrzďovať… takto išli jeden za druhým pár metrov. Zjavne dobiehali ďalšie auto pred sebou a vodič Sharanu strhol prudko volant do ľavého pruhu, následne do pravého a potom zmizol… To som ešte nevedel, že nabúral do stredového betónu a trosky boli po ceste vrátane celého nárazníku v pravom… Zbadal som ho pár metrov pred sebou (nesvietili mu žiadne svetla) nebol čas na nič, len strhnúť volant do odstavného pruhu a vyhnúť sa troskám, ktoré tam boli skoro všade. Boli sme asi piata posádka, čo zastavila v odstavnom pruhu za nehodou a predýchavala tep 200, práve sme sa narodili,“ popisuje situáciu svedok.

-th- Foto: FB Polícia Slovenskej republiky

Populárne články