Connect with us

Aktuality

Historickú uličku zvesili, uvidíme ju na ďalšom mieste

Published

on

Reklama
Reklama

Výstavu historických fotografií vo veľkom formáte poškodil v uplynulých dňoch vietor. Už na jar by mala spraviť zaujímavejšou inú časť Piešťan.

[singlepic id=59426 w= h= float=center]

REKLAMA

kia akcia

Reklama

Výstavu už možno nazvať putovnou. Najprv v roku 2012 zdobila oplotenie hotela Slovan, potom si ju mohli pozrieť ľudia, ktorí prechádzali cez uličku okolo hotela Jalta a tento rok okolo Kúpeľného ústavu F. E. Scherera. „Minulý týždeň nám uchytenia na niektorých fotografiách poškodil vietor, preto sme fotky museli zvesiť skorej ako sme pôvodne plánovali. Napriek tomu a taktiež napriek dvom podpisom vandala, ktorý si označil už takmer celé mesto, sú fotografie v dobrom stave a vydržali podstatne viac ako mnohí predpokladali. Teší nás, že fotografie mohli zlepšovať atmosféru v meste, že sa ľudia pri nich zastavovali a spomínali,“ hovorí Tomáš Hudcovič, z OZ Pro Civitate – Spoločne pre Piešťany, ktorý koncept pripravoval koncept výstavy a zabezpečoval jej realizáciu. Po drobných opravách fotografií, by členovia OZ radi fotky na jar vystavili opäť na inom mieste Piešťan, pričom podobne ako v pri predchádzajúcom umiestnení výstavy bude musieť byť nové miesto prekonzultované s príslušnými orgánmi. 

Historická ulička je projektom OZ Pro Civitate – Spoločne pre Piešťany, ktorý sa uskutočnil vďaka finančnej podpore spoločnosti Telefónica Slovensko v spolupráci s Nadáciou Ekopolis v rámci programu Think Big. Jej cieľom je priblížiť históriu nášho mesta najmä mladším obyvateľom. Fotky zobrazujú postupnú premenu malej dediny na kúpeľné mesto a zaujímavé sú aj pre turistov.So zabezpečením fotografií pomohlo Balneologické múzeum a taktiež zberateľ pohľadníc Alexander Urminský.

(inf)

Populárne články