Connect with us

Aktuality

Cintoríny budú otvorené dlhšie, na poriadok dohliadne polícia

Published

on

Reklama
Reklama

Prípravy na Dušičky vrcholia aj na piešťanských cintorínoch. Ľudia môžu navštevovať hroby počas sviatočného víkendu až do 21.00 h. Dlhšie bude otvorené aj Stredisko pietnych služieb, kde im poskytnú všetky potrebné informácie.

[singlepic id=48685 w=520 h=340 float=center]

REKLAMA

kia akcia

Reklama

Podľa vedúcej strediska Elišky Gockej je už na blížiace sa sviatky takmer všetko pripravené. V uplynulých dňoch upratovali zamestnanci Služieb mesta Piešťany a aktivačný pracovníci padajúce lístie, vyprázdňovali kontajneri, ale pripravovali aj vence na hroby, o ktoré sa stará samospráva. Sú to pamätníky padlých vojakov a významných osobností – rodiny Winterovcov, starostu Alexandra Šindelára alebo lekára F. E. Scherera.

Stredisko pietnych služieb bude v sobotu aj v nedeľu otvorené až do 18.00 h. Ľudia tam môžu napríklad zistiť, kde ležia ich príbuzní. K tomu im môže pomôcť aj internetový služba cintoriny.sk. Hroby môžu v piatok, sobotu aj v nedeľu navštevovať až do 21.00 h.

Podľa Elišky Gockej budú cez víkend zosilnené hliadky mestskej polície. Príslušníci Policajného zboru SR sústredia svoju pozornosť na hlavné príjazdové ťahy k cintorínom a na ich bezprostredné okolie. Očakávajú totiž zvýšený počet motoristov, ktorých vyzávajú k opatrnosti a obozretnosti aj v súvislosti s vyšším počtom tzv. sviatočných vodičov. Bezpečnosť by nemali zanedbať ani chodci a cyklisti. K ich lepšej viditeľnosti na cestách prispievajú reflexné prvky.

Text a foto: Martin Palkovič

Populárne články