Connect with us

Aktuality

Hasiči a záchranári obsadili centrum Piešťan

Published

on

Reklama

Majáky, sirény a požiarne striekačky boli rozložené pred Kolonádovým mostom, zatiaľčo v parku hádzali granáty, strieľali a ošetrovali zranených. Nebola to však žiadna katastrofa, ale okresné kolo súťaže Mladý hasič a záchranár.

[singlepic id=19914 w=320 h=240 float=left]Zúčastnilo sa jej 15 družstiev z okolitých obcí. Žiaci základných škôl museli predviesť svoje znalosti požiarnej techniky, streľbu zo vzduchovky, hod granátom, beh tunelom i ošetrovanie zraneného kamaráta. Prvé miesto obsadili hneď dva tímy – z Leopoldova a Dvorníkov. O víťazovi rozhodol až rozstrel, zlato nakoniec získali Dvorníky.

Reklama

[singlepic id=19926 w=320 h=240 float=right]„Je to otázka zručností, schopností a vedomostí, ktoré musia deti preukázať v rámci súťaže,“ povedal okresný riaditeľ Hasičského a záchranného zboru v Piešťanoch Peter Galbo a pokračoval: „Druhou časťou podujatia je prezentácia historickej hasičskej techniky v porovnaní s tou súčasnou. Deti si môžu vyskúšať ručnú striekačku alebo si pozrieť výstavu výtvarných diel, ktoré maľovali ich rovesníci. Cieľom je priblížiť deťom našu prácu a zaujať ich, aby si pamätali, že pomoc je to najdôležitejšie, čo ľudia potrebujú.“

[singlepic id=19931 w=320 h=240 float=left]Mladšie deti, ktoré nesúťažili, najviac zaujala ručná striekačka. Bavilo ich pumpovať do nej vodu zo špeciálnej nádrže, ale najmä striekať. Na túto atrakciu dokonca trpezlivo stáli v rade. Ďalším lákadlom sa stal špeciálne upravený hasičský trabant. Priviezli ho sem dobrovoľní hasiči z Rakovíc, podľa ktorých „…je plne funkčný a vždy pripravený.“ Oproti týmto dvom exponátom zostali historické aj najmodernejšie hasičské vozidlá takmer nepovšimnuté.

Reklama

[nggallery id=1095]

Text a foto: mp

REKLAMA

 

Populárne články