Úvod Aktuality Greenpeace Slovensko spúšťa kampaň za obmedzenie troch najškodlivejších pesticídov

Greenpeace Slovensko spúšťa kampaň za obmedzenie troch najškodlivejších pesticídov

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Greenpeace Slovensko spúšťa petíciu, ktorou chce naštartovať verejnú debatu o pesticídoch a ich dôsledkoch pre životné prostredie, včely a ľudské zdravie 타임 패러독스 다운로드. Aktivisti chcú do konca roka vyzbierať desiatky tisíc podpisov a petíciu odovzdať ministerstvu pôdohospodárstva. Zástupcovia rezortu pôdohospodárstva budú začiatkom roka 2017 na európskej úrovni hlasovať o predĺžení obmedzenia troch najškodlivejších pesticídov Download the aviator. Organizácia Greenpeace Slovensko ich chce s pomocou ľudí presvedčiť, aby toto obmedzenie neblokovali.

2016_04_22 Tlacovka FFL SK (1)_resize

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

„V roku 2013, keď sa obmedzenie používania troch neonikotínoidov schvaľovalo, ho slovenský zástupca nepodporil Free download of Black Priests. Myslíme si, že to bola chyba a teraz ju možno napraviť,“ uviedla koordinátorka kampane Jedlo pre život Katarína Nikodemová z Greenpeace Slovensko 마이크로소프트 오피스 2016 다운로드.

Cieľom petície je do konca roka vyzbierať desiatky tisíc podpisov ľudí. Aktivisti sa tiež pokúsia o to, aby vznikla politická vôľa upraviť národný akčný plán na trvalo udržateľné používanie pesticídov Samsung Restore Solution. Ľudia môžu výzvu podporiť na web stránke www.bezpesticidov.sk, alebo osobne podpísať u dobrovoľníkov organizácie na rôznych podujatiach, festivaloch či v infostánkoch Millennium Fox Fox.

„Nechceme, aby sme patrili ku krajinám, ktoré pesticídy podceňujú a sú od nich stále viac závislé. Chceme sa pridať k tým, ktoré si uvedomujú riziká používania pesticídov a tomu prispôsobujú aj svoje dlhodobé plány, “ skonštatovala Nikodemová short video.

Aktivisti spúšťajú verejnú kampaň s podporou Slovenského zväzu včelárov a ekologických farmárov. V dôsledku používania neonikotínoidov trpia totiž práve včely – ktoré sú významné pri opeľovaní autocad 2009. Podľa podpredsedu Slovenského zväzu včelárov Martina Piovarčiho sú neonikotínoidy pre včely veľmi zradné, keďže sú súčasťou pletív rastlín, vrátane peľu a nektáru, čím im spôsobujú vážne zdravotné problémy: „Ak sú pesticídy v rastline, včela sa im nemôže vyhnúť Download Coco Melon. Včely nemajú genetickú výbavu na detoxikáciu jedov, keďže rastliny nikdy neprodukovali toxický nektár a peľ. Neonikotinoidy sú až niekoľko tisíc-násobne toxickejšie ako zakázané DDT, čím neohrozujú len včely, ale aj ostatné opeľovače.” K používaniu neonikotinoidov podľa neho navyše existujú alternatívy 닌자 가이덴 블랙 다운로드.

Agronóm a ekofarmár, Dušan Janovíček dodáva, že je možné fungovať aj bez pesticídov alebo s ich obmedzenými množstvami: „Treba zvoliť správny výber plodín, dodržiavať osevný postup a správnu agrotechniku. K pestovaniu plodín treba pristupovať s cieľom dlhodobého zúrodňovania pôdy. To znamená, že čo pôde zoberiem, jej musím i vrátiť. Krajina okolo sa potom zaplní flórou a faunou, ktorú konvenčné poľnohospodárstvo vytláča.“

-Tlačová správa Greenpeace Slovensko-

REKLAMA