Úvod Aktuality Ako sa vám páči kvetinový záhon v parku? Pani Konvalinková je z...

Ako sa vám páči kvetinový záhon v parku? Pani Konvalinková je z neho nadšená

REKLAMA
Koberce Trend 16102021

Počas včerajšieho medzinárodného Dňa Zeme navštívila Piešťany zástupkyňa firmy Floravil, Irena Konvalinková, ktorá v centrálnej aleji Mestského parku sprostredkovala v decembri netradičnú výsadbu kvetov Gomthree masm3. Zamestnanec holandskej spoločnosti Verver Export vtedy zabezpečil za niečo vyše hodinu osadenie približne 230 metrov štvorcových 24 000 kusmi cibúľ narcisov, tulipánov, krokusov a modríc 귀트영 다운로드. Zásah do trávniku bol pritom minimálny a vďaka nemu plocha v uplynulých týždňoch krásne rozkvitla. Naše mesto bolo pritom vôbec prvým v Čechách a na Slovensku, kde sa niečo podobné realizovalo a u nás použitá zmes dostala meno Prima Piešťany 오라클 로그인 없이 jdk 다운로드.

IMG_6303_resize

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

„Výhody tohto spôsobu sú, že stroj vysadí až 50 000 cibúľ za štyri hodiny a úspora práce a času je teda naozaj obrovská OneNote 2019. Väčšina kvetov je skorých, takže farby a ich krásu mohli obyvatelia kúpeľného mesta obdivovať ešte skôr, než začali kvitnúť ostatné druhy internet vaccine. Výhodou je samozrejme aj to, že kvety budú rásť ďalších päť až sedem rokov. Keď vidím ako sa výsadba v Piešťanoch podarila, mám obrovskú radosť, páčia sa mi zvolené farby a myslím, že okrem pastvy pre oko je to aj pomoc pre psychiku ľudí, ktorí sa tadiaľto prechádzajú,“ zhodnotila výsadbu Irena Konvalinková z firmy Floravil toad for oracle 12 다운로드.

IMG_6308_resize

Vo vysadenom záhone sa nachádzajú narcisy poeticus Actaea, Thalia a Jetfire, tulipány Lady Jane, Silverstream a Orange Emperor a tiež krokusy Jeanne d´Arc. Výsadba cibuľovín do trávnika je v našich končinách niečo nové, ale napríklad v Nemecku a Holandsku je tento spôsob bežný vk 동영상 다운로드. Výhodou je, že záhon nie je nutné odplevelovať alebo hnojiť, kvety rastú priamo z trávnika a po ich odkvitnutí je možné trávnik pokosiť. Cibuľoviny sa normálne sadia koncom septembra, ale holandská spoločnosť Verver Export má aj so sadením počas zimy dobré skúsenosti Download Chrome NewTab.

IMG_6316_resize

„Kvety začali kvitnúť koncom marca a rozkvitnuté by mali vydržať do polovice mája, park by teda mali skrášľovať viac ako dva mesiace 웰컴 투 사우스 다운로드. Potešilo nás, že v stredovej aleji spolu s výsadbou kvitli aj púpavy a sedmokrásky, čo bola taká pridaná hodnota a táto plocha vyzerala ako taký obrovský kvitnúci koberec Download chrome flash files. Po pokosení okolitého trávnika začali kvety v strede ešte výraznejšie dominovať okoliu. Podobnú masívnu výsadbu inde v meste zatiaľ neplánujeme, ale cibuľoviny by sme radi pridali do existujúcich trvalkových a letníčkových záhonov. Škoda je len to, že kvety nevydržia rozkvitnuté celé leto,“ povedala riaditeľka Služieb mesta Piešťany Hana Dupkaničová.

IMG_6326_resizeIMG_6296_resize

-lt-

REKLAMA