Connect with us

Aktuality

Ego sa s vulgarizmami dostal až do parlamentu

Published

on

Reklama
Reklama

Známy raper a bývalý člen správnej rady piešťanskej nemocnice Michal Straka v sobotu reagoval na kauzu nákupu tomografu. Zároveň vulgárnym spôsobom urazil istého Ľuba Andera z Piešťan a jeho rodinu. Neskôr túto časť videa stiahol a ospravedlnil sa.

egoFoto: archív

Asi minútové video sa však medzitým dostalo aj na pôdu parlamentu. Pustil ho tam poslanec Igor Matovič (OľaNO) a vyvolalo emotívnu diskusiu.

„V Piešťanoch je skvelé CTčko, úplne skvelé. Nemá zmysel ho porovnávať s nejakým CT z roku 2007, zastaralým. V Piešťanoch je kvalitný stroj a nastali tam ešte nejaké funkčné zmeny, ktoré tiež vyhovujú asi každému… Takže moja funkcia sa týmto naplnila, nemal som z toho ani cent,“ povedal v prvej časti videa Ego.

Reklama

Nasledovali vulgarizmy na adresu istého Ľuba Andera a jeho rodiny. Túto časť autor neskôr stiahol a ospravedlnil sa za ňu: „Neviete si predstaviť, aké je to ťažké, keď o vás klamú pred celým národom. Prepáčte za moje emotívne vyjadrenie, neprajem nikomu nič zlé, bol to len výsledok týždeň trvajúceho osočovania a rasizmu voči mojej rodine. Ospravedlňujem sa ešte raz všetkým, ktorých sa to dotklo,“ napísal včera na svojom Facebooku.

Muž, ktorého meno Ego vo videu spomína, dnes reagoval písomným stanoviskom: „Medializované vyjadrenie bývalého člena správnej rady Nemocnice Alexandra Wintera, JUDr. Michala Straku voči mojej osobe považujem za bezdôvodný a nepochopiteľný útok proti mojej osobe a členom mojej najbližšej rodiny. Dôvodom a ani cieľom predmetného videa nerozumiem, s JUDr. Michalom Strakom som sa viac ako dva roky nestretol a ani som s ním inak nekomunikoval. Je pre mňa nepochopiteľné, prečo sa moje meno ocitlo v kauze, ktorú svojim zlyhaním vytvoril niekto iný, a s ktorou nemám absolútne nič spoločné. Jeho vyjadrenia a následná medializácia sa hlboko a závažným spôsobom dotkli mňa aj mojej najbližšej rodiny, preto zvážim právne kroky.“

Ego tiež prostredníctvom sociálnej siete predstavil svoj nový singel CiTy, ku ktorému napísal: „Jediné čo je pravda je, že na prípade, ktorý prebehol v súlade so zákonmi SR extrémne zneužívajú moje meno na svoju propagandistickú a lživú kampaň. Všetci, ktorí si ma berú do úst. Stojím si za tým. Som len obraz doby, checkuj nový singel, mier.“

Za svoju skladbu Žijeme len raz získal Michal Straka na odporúčanie kultúrnej komisie mestského zastupiteľstva Cenu primátora Piešťan za kultúrny počin roka 2012. V Správnej rade Nemocnice Alexandra Wintera zastupoval ministerstvo zdravotníctva pod vedením Zuzany Zvolenskej (Smer-SD). Poslanecký klub tejto strany sa včera od jeho vulgárnych vyjadrení dištancoval.

Text: Martin Palkovič

Populárne články