Connect with us

Aktuality

Editorial: Týždeň na PNkách (53)

Published

on

Reklama
Reklama

Užili ste si v uplynulých dňoch Silvestra na Námestí slobody, voľno na Deň vzniku Slovenskej republiky, či prvý sneh počas tejto zimy? Nový rok definitívne vystriedal ten starý a ako vyzeral posledný minuloročný týždeň v Piešťanoch sa dočítate v editoriali. 

20151221_145054Vianočné obdobie býva už tradične chudobnejšie na množstvo udalostí, ale v rubrike Aktuality sme vám priniesli aj tak niekoľko zaujímavých článkov. Začiatok týždňa patril téme odovzdania podchodu vedúceho pod traťou na Vrbovskej ceste, ktoré pripravili Železnice Slovenskej republiky po niekoľkých rokoch na kolaudáciu a odovzdanie mestu. Smutná správa prišla z Vrbového, kde muž napadol a usmrtil svoju družku. Žena zraneniam podľahla na Štedrý deň a dôvodom napadnutia mala byť údajne hádka kvôli desiatim eurám. Policajnej tematiky sa týkal aj ďalší článok, v ktorom sme vás informovali o novele zákona o cestnej premávke, ktorá je v platnosti od 1. januára. Priniesť by mala viaceré zmeny týkajúce sa napríklad objektívnej zodpovednosti, alkoholu za volantom, ale aj používania segwayov a novinkách pri kúpe i prepise vozidiel.

IMG_9284

V utorok sme si posvietili na toalety v budove polikliniky. Na portále Odkaz pre starostu upozornila na ich nevyhovujúci stav obyvateľka mesta a ako sa nám podarilo zistiť, hygienické podmienky naozaj neboli najlepšie. K náprave a rekonštrukcii by malo údajne dôjsť do februára 2016. Potešujúca správa naopak prišla od firmy ZAKO, ktorá pripravila konštruktérovi Vladovi Žákovi predčasný vianočný darček v podobe dokončenia vzhľadu a interiéru vozidla ZAK – VLAD80, ktoré takmer osemdesiatročný piešťanec postavil.

Reklama
IMG_20151225_190843edit-2-960x720
DSCF0960

V stredu sme vás informovali o viacerých personálnych problémoch, ktoré má po septembrových zmenách organizačnej štruktúry mestský úrad. Silvester patril článku o tradičnom výstupe na Marhát, organizovanom Klubom slovenských turistov TJ Bezovec a venovali sme sa tiež výberu toho najzaujímavejšieho z 2260 článkov, ktoré sme vám priniesli v roku 2015. Posledný deň v roku sme vás upozornili aj na novinky zo štátnej dielne, najmä o novele zákona o DPH, ktorá sa od nového roka týka najmä cien základných potravín. Cena vybraných druhov potravín by tak už mala byť nižšia.

IMG_7846_resize

Nový rok patril najmä fotoreportu z vystúpenia kapely Slniečko na Námestí slobody, ktorá roztancovala i potešila ľudí a spríjemnila im záver Silvestra. Venovali sme sa tiež ohňostrojom, ktoré v meste a okolitých obciach burácali takmer hodinu. Mnohých určite potešil prvý sneh tejto zimy a vďaka článku o aktuálnom stave snehu ste si mohli ísť zalyžovať do niektorého zo stredísk v našom okolí. Potešujúca je aj včerajšia správa o tom, že situácia ohľadom vybudovania krytej plavárne pri futbalovom štadióne sa pomaly posúva dopredu. Tesne pred sviatkami predstavil investor Oskar Gaal detailnejší zámer realizácie krytého plaveckého bazéna primátorovi.

podorys piestanyZS1

Rubrika Kultúra priniesla pozvánku na bohatý program, ktorý v prvom mesiaci roka pripravil Dom umenia. Svoj program pomaly rozbieha aj komunitné centrum ŽiWell, ktoré už v utorok čaká koncert hudobníkov Ivana “Cali” Podolského a Mora Tonaliho a hneď ďalší týždeň začnú Ozveny festivalu Jeden svet, ktoré odštartujú v pondelok 11. januára.

Enormný záujem prejavili naši čitatelia o letecké zábery hotela Slovan a jeho okolia v článku Hotel Slovan so Slzami v očiach ako ste ho ešte nevideli, ktoré vytvorili Ľubomír Harmanovský, zakladateľ OZ Sieť Dobra a fotografka Sofi Szoke. Zaujal vás aj ďalší príspevok v rubrike Koktail, ktorý sa týkal popredného umiestnenia klipov Kontrafaktu a Podzemgangu na priečkach sledovanosti portálu YouTube.

_MG_3731_w

Športovci boli mimoriadne aktívni aj počas sviatkov. V rubrike sme vás informovali o 62. ročníku turnaja Štefan Cup, ktorý sa aj tento rok konal na umelom trávniku štadióna PFK Piešťany. Informovali sme vás aj o šachovom turnaji Karola Slováka, na ktorom sa vo Vrbovom zúčastnilo rekordných 90 šachistov zo Slovenska, Čiech a Rakúska. Žiakom a kadetom Klubu vodného póla Kúpele Piešťany sa darilo na turnaji v Novákoch i v Bieloruskom Breste, kde obsadili tretie miesto.

IMG_6763_resize

Jubilejný 50. ročník Silvestrovského behu medzi mostami priniesol zaujímavé bežecké súboje a zúčastnilo sa ho dohromady až 267 bežcov. Mimoriadne potešujúca bola správa týkajúca sa ankety Športovec roka 2015, v rámci ktorej bol Paralympionikom roka vyhlásený cyklista Jozef Metelka, ktorý navyše uspel aj v hodnotení Slovenského zväzu cyklistiky, kde získal ocenenie Zlatý pedál a stal sa paracyklistom roka.

535089_984334638303158_3946817710457519619_n[1]

-lt/Foto: archív-

Populárne články