Úvod Aktuality Krajskí poslanci odklepli predaj Vily Löger, mal by sa z nej stať...

Krajskí poslanci odklepli predaj Vily Löger, mal by sa z nej stať hotel

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Poslanci Trnavského kraja ešte v novembri 2015 definitívne schválili predaj Vily Löger jedinému záujemcovi, ktorý za budov ponúkol 801 tisíc eur 권왕전생 다운로드. Podľa vyjadrenia Tibora Mikuša by sa mala premeniť na hotel. Okrem bývalého internátu kraj súhlasil aj predajom pozemku pri záhradníckej škole o výmere asi 3-tisíc m2 utorrent Hangul edition. Peniaze z predaja by mali smerovať do nášho regiónu.

IMG_9300„Objekt už nemôže slúžiť pôvodnému účelu a vyžaduje si veľké investície na opravu Super Bunnyman. Prihlásil sa záujemca, ktorý ponúkol sto percent znaleckého posudku s tým, že tam vybuduje hotelové zariadenie. Som rád, že táto vzácna stavba bude zachránená a že majiteľ z toho urobí také zariadenie, ktoré bude ozdobou mesta Helix Jump. Mesto Piešťany nemalo predstavu o využití, ani prostriedky na záchranu tohto objektu,“ povedal Tibor Mikuš na margo predaja tohto historického objektu More than 2 gigsed. Hoci využite by mesto pre bývalý internát elektrotechnickej školy aj našlo, tipmi boli napríklad expozície múzea, informačné centrum, galéria, sobášna sieň a podobne, problémom bola skôr cena a nutnosť  rekonštrukcie Camera raw 9.1.1. K realizácii návrhov ako výmena za reštauráciu Semafor či Vilu Dr liveleak video. Lisku, ktoré sú majetkom mesta a užíva ich kraj, nakoniec tiež nedošlo.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

IMG_4302_resize

Ako sme informovali začiatkom novembra v článku: Za Vilu Löger ponúka kupec 801-tisíc, krajskí poslanci budú rozhodovať o predaji, kupcom a jediným záujemcom by mala byť spoločnosť Fenix Development, založená v júli minulého roka a jej spoločníkmi Miroslav a Petr Borák z Uherského Brodu microsoft office word 2007. Miroslav Borák je tiež konateľom českej spoločnosti TEKOO, ktorá sa venuje veľkoobchodu s ovocím a zeleninou a patrí medzi päť najväčších spoločností v tejto oblasti v Čechách a na Slovensku 스타트 메뉴 8 다운로드.

2a385c0Okrem tohto však vlastní rodina Borákovcov aj developerskú spoločnosť Tekoo Reality, ktorá sa okrem iného zaoberá aj vyhľadávaním investičných príležitostí pre svojich klientov 폴라익스프레스 다운로드. Petr Borák zároveň vedie zrekonštruovaný hotel Augustiniánsky dům v Zlíne.

(foto: Petr Borak – Linkedin.com)

 

Okrem predaja Vily Löger schválili krajskí poslanci aj predaj pozemkov o výmere 2770 m2 pri SOŠ záhradníckej v Piešťanoch“, za ktoré manželia Vargovci ponúkli 243 760 eur. Táto suma predstavuje 175,37% hodnoty znaleckého posudku.

V zmysle Zásad hospodárenia a nakladania s majetkom Trnavského samosprávneho kraja má kraj prednostne využiť 50 % z výnosu predaja podľa potreby pre rozvoj infraštruktúry alebo pre organizácie v zriaďovateľskej pôsobnosti samosprávneho kraja v katastrálnom území Piešťan resp. v okrese Piešťany. Do nášho regiónu by tak malo byť po predaji nasmerovaných viac ako pol milióna eur.

krajinsky most profilDo majetku kraja patrí aj Krajinský most, cesty I. triedy či sieť stredných škôl

Okrem toho má kraj čerpať úverový rámec vo výške 15 miliónov eur na roky 2015, 2016 a 2017 od Rozvojovej banky Rady Európy. „Tieto financie použijeme na sanáciu investičného dlhu, ktorý sme dostali od štátu spolu s majetkom, čo spravujeme. Do mnohých našich škôl, ciest, kultúrnych zariadení sa takmer dvadsať rokov neinvestovalo. Z vlastných prostriedkov, ktoré máme k dispozícii, nie je možné každoročne uskutočniť zásadné investície. Každý, kto premyslene nakladá s majetkom, pracuje aj s cudzími zdrojmi. Toto je možnosť, ako v krátkom čase, v priebehu ďalších dvoch rokov, uviesť náš majetok do funkčnejšieho stavu, ako bol doteraz,“ ozrejmil predseda TTSK Tibor Mikuš. Kam konkrétne kraj plánuje kraj investovať v tlačovej správe neupresnil.

-ad-, Zdroj: www.trnava-vuc.sk, foto: A. Drahovská, archív PNky, linkedin.com

REKLAMA