Úvod Aktuality Dubová v týchto dňoch takmer bez vody

Dubová v týchto dňoch takmer bez vody

REKLAMA
Esesko

Potok Dubová je v týchto dňoch takmer bez vody. Môže za to rekonštrukcia prívodného kanála z násaviek vody z Biskupického kanálu pri Hornej Strede Download Albata. Ryby zatiaľ ohrozené nie sú, problémom by však mohol byť prepad kanalizácie, ak by prišla búrka či výdatnejší dážď.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Podľa slov hospodára miestnej organizácie Slovenského rybárskeho zväzu Martina Rajčana majú byť násavky vody do Dubovej odstavené od 25 드라스틱 포켓몬스터 화이트2 다운로드. do 28. apríla, kým neopravia prívodný kanál.

Martin Rajčan situáciu na toku monitoruje každý deň a podľa jeho slov znížená hladina zatiaľ nespôsobila problém s rybami 후레자식 다운로드.

Iná situácia by nastala, ak by došlo k búrke, alebo výdatnejším zrážkam. Na potoku Dubová je totiž dlhodobý problém, keď pri výdatnejšom daždi dochádza na kanalizačnej výpusti pri ulici D 즐거운 사라 다운로드. Tatarku k prepadu obsahu kanalizácie do vody potoka, keď mestská kanalizácia nestíha. Nejde pritom len o vodu z ciest a parkovísk, ale aj o splašky a fekálie 고스트 11.5 다운로드. Túto situáciu sa za niekoľko rokov nepodarilo kompetentným vyriešiť a Dubovej tak pravidelne hynú ryby v hodnote tisícov eur 소스 세이프 2005 다운로드.

Hospodár Miestnej organizácie Slovenského rybárskeho zväzu po úhyne v roku 2018 ukazuje na príčinu opakovaných problémov.

Nedostatok vody bol aj pre iné dovôdy

Dubová má z hľadiska množstva vody aj ďalší problém re-shack weapon. Niekto svojvoľne manipuluje s rozdeľovacími objektami, pričom opakovane dochádza k odrazeniu vody a jej presmerovaniu do Orvištského kanála.

Podľa rybárov je stavidlo na objekte pri vtoku do Orvištského kanála nefunkčné, možno aj zámerne poškodené a nedá sa s ním manipulovať Download the 2015 New Year card. Myslia si, že by malo byť úplne zavreté a až v momente, keď si meliorácie či iné oprávnené subjekty spustia násavky vody z Váhu určené pre závlahy, by sa toto stavidlo mohlo otvoriť 강경옥 설희 다운로드. Jedna násavka je primárne určená pre Dubovú, aby v nej bol dostatok vody.

Situáciu riešia so správcom toku, ktorým je Slovenský vodohospodársky podnik Download The Beginning of The Hero.

Foto: FB MsO SRZ Piešťany, -vv-

REKLAMA