Úvod Aktuality Advokát Roman Kvasnica bol ocenený americkým veľvyslancom

Advokát Roman Kvasnica bol ocenený americkým veľvyslancom

REKLAMA

Piešťanský advokát Roman Kvasnica si prevzal od amerického veľvyslanca Adama Sterlinga Cenu za ľudské práva za obhajobu osôb a organizácií, ktorých základné ľudské práva a slobody boli prehliadané alebo porušované orgánmi štátnej moci. Veľvyslanectvo výročné ocenenia za ľudské práva a boj proti korupcii udeľovalo po ôsmy raz.

REKLAMA
Participativny rozpocet 1

Ocenená bola tiež bývalá investigatívna novinárka Zuzana Petková, ktorá dostala cenu Žena s odvahou. Tretím oceneným je novinár Adam Valček, ktorý si prevzal Cenu Jána Kuciaka za transparentnosť predovšetkým za reportáže o podvodoch a korupcii.

Piešťanský advokát Roman Kvasnica je aktuálne právnym zástupcom Zlatice Kušnírovej, matky Martiny Kušnírovej. Tá bola snúbenicou novinára Jána Kuciaka a zavraždili ju spolu s ním. Obhajuje tiež šesticu Rómov z východu Slovenska, trestne stíhaných za krivú výpoveď v súvislosti s policajnou raziou v Moldave nad Bodvou v roku 2013.

Predtým R. Kvasnica obhajoval tiež Hedvigu Malinovú-Žákovú, keď bola obvinená za výpoveď.

Roman Kvasnica nedávno vystúpil pred prezidentskými voľbami v diskusii v Elektrárni Piešťany, ktorú si môžete pozrieť na našej FB stránke.

-th- Foto: Twitter US Embassy Slovakia

REKLAMA