Connect with us

Aktuality

Dubová je po výdatnom daždi stoka s fekáliami, aj tento raz uhynuli všetky ryby

Published

on

Reklama

Situácia sa opakuje. V potoku Dubová od ulice Dominika Tatarku po ústie do Váhu po včerajšom výdatnom daždi uhynuli všetky ryby. Dôvod je ten istý ako v predošlých prípadoch, do potoka sa pri daždi prelial obsah kanalizácie. Rybári na problém upozorňujú dlhodobo, ale podľa ich slov situáciu nikto nerieši. Nikomu akoby neprekážalo, že centrom mesta vlastne tečie kanalizačná stoka, kde sa po výdatnom daždi objavia výkaly, toaletný papier, či hygienické vložky.

Hospodár Miestnej organizácie Slovenského rybárskeho zväzu Martin Rajčan ukazuje na príčinu opakovaných problémov, ktorou je vyústenie kanalizačného prepadu do potoka Dubová.

„Problém na potoku Dubová sú kanalizačné výpuste a spravidla niekoľko ráz do roka sa stáva, že po silnejšom daždi, ktorý bol napríklad včera, že kanalizácia mestská nestíha a tým pádom voda prepadáva cez takzvané prepady do potoka, pričom sa nejedná len o vodu z ciest a parkovísk, ale jedná sa splašky a fekálie,“ hovorí hospodár Miestnej organizácie SRZ Martin Rajčan. Ten dnes popoludní mapoval škody, ktoré úhyn rybárom spôsobil. Podľa prvého odhadu ide o škody medzi dvomi až tromi tisícmi eur.

Reklama

Rybári upozorňujú na problém už roky, ale nápravy sa domôcť nevedia. Nič sa nepohlo ani po roku 2016, keď pri masívnom úhyne prišli o ryby v hodnote cez 10-tisíc eur. „Už za čias rímskych keď panoval Cézar, tak už mali dokonalú kanalizáciu a v 21. storočí v meste Piešťany, v kúpeľnom, svetoznámom meste Piešťany, ľudia v obytnej  zóne chodia okolo splaškov, fekálií a ten smrad na Floreáte je cítiť ešte doteraz, pričom k vypusteniu kanalizácie prišlo ešte včera,“ konštatoval M. Rajčan. Podľa jeho slov všetko, čo sa nachádza od tento výpuste nižšie bolo otrávené a bez života. „Táto situácia sa opakuje niekoľko ráz do roka, spravidla po každom silnejšom daždi. Niekoľko ráz som inicioval sedenia s Okresným úradom životného prostredia, so Štátnou inšpekciou životného prostredia, s TAVOSom, ktorého majetkom je kanalizácia, s mestom, respektíve so zástupcami mestského úradu. Do dnešného dňa sa neudialo absolútne nič, žiadne opatrenia neboli prijaté a situácia je taká ako som popísal a neustále sa opakuje,“ rozpráva o probléme M. Rajčan.

Viac sa dozviete vo videu priamo od potoka Dubová:

Reklama

So žiadosťou o vyjadrenie sa obraciame aj na všetkých zainteresovaných a ich vyjadrenie vám sprostredkujeme v nasledujúcich článkoch.

-th- Foto a video: -vv-

Populárne články