Connect with us

Aktuality

Dubová sa opäť premenila na zapáchajúcu stoku a zostala bez života

Published

on

Reklama

Situácia sa znovu zopakovala. Po včerajšom večernom daždi sa potok Dubová znovu zmenil na zapáchajúcu stoku plnú splaškovej vody. Následkom je úhyn všetkého živého, čo je závislé na kyslíku z vody, od ulice Dominika Tatarku nižšie, kde vyúsťuje do potoka najväčší kanalizačný prepad.

Piešťanskí rybári na situáciu upozorňujú už niekoľko rokov, nikto z kompetentných reálne riešenie zatiaľ nepriniesol. Ak ste sa včera večer prechádzali popri Dubovej zápach splaškov bol jasne citeľný. V potoku bolo vidieť okrem plastového odpadu tiež toaletné papiere, či ženské menštruačné tampóny. Hneď večer bolo uhynutých rýb len pár. Situácia sa však výrazne zmenila do rána.

Reklama

„Ako každoročne po búrke momentálne bola privolaná polícia, životne prostredie, inšpekcia životného prostredia, SVP a uvidíme aký bude výsledok šetrenia!“ informovala na svojej facebookovej stránke dnes dopoludnia Miestna organizácia Slovenského rybárskeho zväzu Piešťany.

Podľa zainteresovaných po vyplavení splaškov a fekálí z prepadov kanalizácie do potoka nejaký čas trvá kým začnú pracovať mikroorganizmy a voda zostane bez kyslíka. Následkom je úhyn všetkých živočíchov, ktorí sú od neho závislí. Následok je tak viditeľný až ráno. Škody na populácii rýb sa vždy počítajú na tisíce. Horšie však je, že mestom aj v 21. storočí preteká potok plný splaškov.

Reklama

-th- Foto: -th-, MO SRZ Piešťany

Populárne články