Úvod Aktuality Dostali ste už vratky za plyn? Piešťanský dodávateľ sa na ne pozrel...

Dostali ste už vratky za plyn? Piešťanský dodávateľ sa na ne pozrel zo širších súvislostí

REKLAMA

Slovenskom v poslednej dobe výrazne rezonuje téma volieb, ale aj protesty zdravotných sestier a učiteľov či rôznych káuz, pri ktorých štát prišiel o milióny eur Naver Baseball Download. Jednou z diskutovaných súvislostí sú aj vratky za plyn, ktoré sa pri prvom pohľade javia ako pozitívny krok vlády, ale pri hlbšom preskúmaní vyvolávajú viacero otázok Shinhan Bank ezplus for mac download. Miestna firma MAGNA ENERGIA, zaoberajúca sa aj dodávkou elektriny a plynu pre domácnosti, na svojich webových stránkach zhodnotila tému vratiek ako nekvalifikovanú, nelogickú či nesystémovú schedule. Sami pracovníci spoločnosti sa síce rozhodli peniaze prevziať, ale prostriedky venujú ako dar Slovenskej komore učiteľov a Nadácii pre deti Slovenska lightroom 5.

„Pracovníci spoločnosti MAGNA ENERGIA považujú vyplácanie „vratiek“ za krok, ktorý nemá nič spoločné s energetikou a vnímajú ho ako nekvalifikovaný zásah do prostredia trhu s energiami Download the documentary 3 days. Ide o neprimeranú podporu jednej komodity a iba určitej skupiny obyvateľov, keďže z tohto odmeňovania sú vylúčení občania z obcí, ktoré plynofikované nie sú Pictogram ai download. Taktiež aj ľudia, ktorí si namiesto plynu zvolili iné komodity tuhé palivá, či elektrinu. Ďalším problémom je nelogické vyradenie domácností v tarife D4 z tohto sociálneho opatrenia vlády, pretože práve domácnosti, ktoré za službu dodávky plynu zaplatia najviac, sú z odmeňovania vylúčení 웹스퀘어 엑셀 다운로드. Za nesystémové považujeme aj to, že peniaze budú poskytnuté aj neplatičom,“ zhodnotila na svojich stránkach tému vratiek piešťanská firma flux.

REKLAMA
Dompek Pizza donaskova sluzba
Chlapci na panvici
Knebl

Peniaze vďaka vratkám dostanú naspäť len odberatelia s tarifami D1 teda tí, čo používajú plyn na varenie obdržia 10 eur, D2 a D3, ktorým zase slúži na ohrev a kúrenie a bude vrátených 6 percent zo zaplatených peňazí 똑같은 말 다운로드. Kategórie odberateľov D4 so spotrebou plynu približne nad 6 500 metrov kubických sa vratky netýkajú. Rovnako prichádza k určitej diskriminácii obyvateľov, ktorí používajú na kúrenie elektrinu či tuhé palivo a samozrejme aj tých častí miest a obcí, kde plyn zavedený nie je 마이링크 펌웨어 24.5 다운로드. V neposlednom rade treba spomenúť, že na peniaze rozdelené medzi či už platiacich alebo neplatiacich odberateľov plynu sa budeme musieť „nútene“ vyskladať všetci, prostredníctvom zaplatených daní. Spoločnosť MAGNA ENERGIA zároveň tvrdí, že 6-percentnú zľavu v porovnaní s cenou dominantného dodávateľa poskytuje pre domácnosti vo všetkých tarifných kategóriách každoročne.

„Politici sa prekonávajú v aktivitách, ktoré síce navonok pôsobia ako razantné riešenie energetiky, ale v skutočnosti ide o nesystémové „výkriky do tmy“. Povedzme si priamo, že napríklad v prípade „vratiek“ za plyn ide o síce politicky dobre načasovaný, ale veľmi nevydarený pokus o zásah do krehkého trhu s energiami na Slovensku. Politikom viac vyhovuje regulovať a razantne riešiť energetickú chudobu, pri ktorej kritériom nie je skutočná chudoba, ale skôr voličský potenciál tej, či onej skupiny odberateľov,“ dopĺňajú hodnotenie zástupcovia akciovej spoločnosti.

-lt/Zdroj: magna-energia.sk/Foto: archív-

REKLAMA