Connect with us

Aktuality

Domáci i hostia budú môcť zdarma využívať 24 Piešťanských užitočných kolies

Published

on

Reklama
Reklama

Piešťanské užitočné koleso, Naivný bikesharing, či Magna bike. To sú všetko názvy, či prívlastky pre projekt, vďaka, ktorému budú môcť Piešťanci i návštevníci využívať 24 voľne dostupných bicyklov.


Piešťanská spoločnosť MAGNA ENERGIA sa rozhodla obohatiť život v Piešťanoch o poskytnutie 24 ks bicyklov, ktoré môžu občania i návštevníci Piešťan voľne zdieľať. Voľne, t.j. bez registrácií, platieb, či kreditných kariet.

Bicykle sú vybavené základnou výbavou tak, aby mohli jazdiť po všetkých komunikáciách na území Mesta Piešťany. Zabudovaný je GPS modul pre monitoring pohybu. Očakáva sa, že jazda na užitočných kolesách bude ohľaduplná k ostatným účastníkom cestnej premávky a užitočná pre všetkých jej používateľov.

„Keďže naše babky chodili po Piešťanoch „na kolesi“, držme si palce, aby sa na „Piešťanskom užitočnom kolese“ dlho vozilo čo najviac spokojných cyklistov,“ želajú si iniciátori projektu.

Reklama

Celú zoradenú flotilu maGna bicyklov si môžete prezrieť 1. augusta na Námestí slobody v čase od 15.00 do 18.00 h. Tu získate aj základné informácie o tomto projekte.

Zámer iniciovala spoločnosť MAGNA ENERGIA a participujú na ňom Mesto Piešťany, cyklo – servisná spoločnosť WELO, reštaurácia La Musica, ale najmä veľa priaznivcov cyklistiky.

O pohybe maGna bicyklov získate informácie na Facebooku i na Instagrame. #uzitocnekoleso

Podmienky výpožičky:

0€ / hodinu
vráť ma prosím do 2 hodín
po jazde ma prosím vráť na jedno z označených stanovíšť
jazdi so mnou ohľaduplne
poruchu bicykla nahlás na 0944 155 144
bicykle sú sledované GPS zariadením

Zoznam stojanov:

Kolonáda – Winterova ul.
La Musica – Teplická ul.
Tržnica – Nálepková ul.
Fontána pri staniciach
Juh
Lodenica

Mapa stojanov:

TS

Populárne články