Connect with us

Aktuality

Samospráva upozornila cyklistov, aby dávali pozor, kde parkujú

Mesto Piešťany zverejnilo na svojej facebookovej stránke Reel s komentárom, aby cyklisti dávali pozor, kde parkujú. Predstavitelia samosprávy sa ním snažili upozorniť na nevhodné parkovanie bicyklov na pešej zóne. U časti cyklistov sa obsah nestretol s pochopením, čo dali patrične najavo v komentároch. Hoci samospráva uviedla, že Reel treba brať s humorom, cyklistom sa až taký humorný nezdal.

Published

on

Parkovanie bicyklov v zeleni na pešej zóne
Reklama

Mesto Piešťany považuje odkladanie bicyklov na pešej zóne tak, že sú opreté o živé ploty, či stromy, za nešvár, ktorý ničí zeleň. Samospráva upozorňuje, že aj na pešej zóne sú stojany na bicykle, kde je možne ich odložiť. Konkrétne v Reele ukazuje stojany v blízkosti meteorologickej stanice, či stojany pri východnej strane budovy bývalého riaditeľstva Kúpeľov Piešťany.

Reklama

„Takýto príspevok môže dať iba niekto, kto nemá veľmi blízko k cyklistike. Cyklista, ktorý má bicykel v hodnote nad niekoľko stoviek eur, tak si nezamkne bike v takomto stojane, ktorý prezentujete ako nevyužitý. A viete prečo? Lebo si ho celý ošúcha! Čo potom tí cyklisti na fotke, ktorých ste nafotili a cena ich bicyklov sa pohybuje v tisícoch eur??? Ten si určite nezamkne bike niekde len tak do kovového stojanu. Ak by ste chceli poznať riešenia, my cyklisti vám ich radi poradíme a odprezentujeme, keďže chodíme po svete a vieme ako to chodí vonku,“ zareagoval na video Lukáš Rusnák, bývalý plavec, ktorý sa aktuálne venuje triatlonu.

Do diskusie zapojil aj Dominik Tvrdý, predseda OZ združujúceho cyklistov, ale i organizátor, či usporiadateľ cyklistických podujatí: „Ako je z videa zrejmé… Tam, kde majú byť stojany, nie sú. Tam, kde nemajú byť, sú… Cyklisti vám, referendom, sami ukazujú kde a čo treba. A podobne to je aj s obyvateľmi. Len stačí počúvať ľud boží.“

Reklama

Z pohľadu zákona o cestnej premávke možno bicykel zaparkovať v podstate kdekoľvek, kde netvoria prekážku cestnej premávka a na chodníku nechávajú aspoň 1,5 m priestoru pre prechod.

Na piešťanskej pešej zóne je prevažná väčšina stojanov pôvodných, ktoré boli osadené pri rekonštrukcii Winterovej ulice a Námestia slobody, nezachytávajú teda najnovšie trendy, čo sa týka šetrnosti k bicyklom. Centrálne parkovanie pre bicykle s najväčším množstvom stojanov je pri vstupe na pešiu zónu v smere z Rázusovej a Teplickej ulice.

Stojany, ktoré sú však celé kovové, sa nachádzajú aj uprostred pešej zóny.

Ďalšie nájdete na týchto miestach:

-th-

Populárne články