Connect with us

Aktuality

Dom pokoja má zachraňovať nenarodené životy

Published

on

Reklama
Reklama

Minulý týždeň v piatok 25. marca a v nedeľu 27. marca ste mohli stretnúť pri kostole sv. Cyrila a Metoda v Piešťanoch dobrovoľníkov z Katolíckej jednoty Slovenska, ktorí rozdávali biele stužky. Ich aktivita bola súčasťou kampane Deň počatého dieťaťa, ktorú organizuje občianske združenie Fórum života.

[singlepic id=11910 w=320 h=240 float=left]„Cieľom kampane bolo upozorniť na potrebu chrániť ľudský život od počatia. Symbolom tejto myšlienky biela stužka. Rozdávali sme letáčiky z informáciami o Dni počatého dieťaťa, ktorý pripadá na 25. marec, ale informovali sme aj o našom projekte Domu pokoja, ktorý piešťanská pobočka Katolíckej jednoty Slovenska realizuje v obci Lúka. Po jeho dobudovaní v ňom nájde útočisko 6 tehotných alebo matiek, ktoré sa dostali do ťažkej životnej situácie a nevedia ju vyriešiť samé. Predpokladaná doba ich pobytu je 6 až 12 mesiacov. Za tento čas sa bude tým odborníkov snažiť vyriešiť ich problém a pomôcť im zaradiť sa do bežného života,“ vysvetľuje Katarína Dibdiaková z piešťanskej pobočky KJS. Podľa jej slov sa počas kampane stretli s pozitívnymi ohlasmi okolia a s podporou, za ktorú ďakujú.

Na pomoc Domu pokoja organizujú nadšenci aj ďalšie projekty. Jedným z nich bolo vydanie CD, ktoré naspievala skupina Dona Bosca pôsobiaca pri piešťanskom kostole svätého Cyrila a Metoda, s názvom Dar. Toto cédečko je v predaji od decembra minulého roka a už sa ho predalo cez tisíc kusov. Mladí speváci chystajú začiatkom mája aj benefičný koncert na podporu tohto projektu.

[nggallery id=604]

Reklama

Autor: db Foto: KSJ PN

Populárne články