Úvod Aktuality Dom pokoja má zachraňovať nenarodené životy

Dom pokoja má zachraňovať nenarodené životy

REKLAMA
Mlyny

Minulý týždeň v piatok 25. marca a v nedeľu 27. marca ste mohli stretnúť pri kostole sv. Cyrila a Metoda v Piešťanoch dobrovoľníkov z Katolíckej jednoty Slovenska, ktorí rozdávali biele stužky. Ich aktivita bola súčasťou kampane Deň počatého dieťaťa, ktorú organizuje občianske združenie Fórum života.

„Cieľom kampane bolo upozorniť na potrebu chrániť ľudský život od počatia. Symbolom tejto myšlienky biela stužka. Rozdávali sme letáčiky z informáciami o Dni počatého dieťaťa, ktorý pripadá na 25. marec, ale informovali sme aj o našom projekte Domu pokoja, ktorý piešťanská pobočka Katolíckej jednoty Slovenska realizuje v obci Lúka. Po jeho dobudovaní v ňom nájde útočisko 6 tehotných alebo matiek, ktoré sa dostali do ťažkej životnej situácie a nevedia ju vyriešiť samé. Predpokladaná doba ich pobytu je 6 až 12 mesiacov. Za tento čas sa bude tým odborníkov snažiť vyriešiť ich problém a pomôcť im zaradiť sa do bežného života,“ vysvetľuje Katarína Dibdiaková z piešťanskej pobočky KJS. Podľa jej slov sa počas kampane stretli s pozitívnymi ohlasmi okolia a s podporou, za ktorú ďakujú.

Domoss Kupelne Viano 2019
Domoss Kuchyne Vian 2019

Na pomoc Domu pokoja organizujú nadšenci aj ďalšie projekty. Jedným z nich bolo vydanie CD, ktoré naspievala skupina Dona Bosca pôsobiaca pri piešťanskom kostole svätého Cyrila a Metoda, s názvom Dar. Toto cédečko je v predaji od decembra minulého roka a už sa ho predalo cez tisíc kusov. Mladí speváci chystajú začiatkom mája aj benefičný koncert na podporu tohto projektu.

Autor: db Foto: KSJ PN

REKLAMA