Úvod Aktuality Stromy pri Dubovej boli narezané, pre bezpečnosť ich odstránili

Stromy pri Dubovej boli narezané, pre bezpečnosť ich odstránili

Realizácia cyklochodníka Dubová od Veternej ulice po Lodenicu sa blíži pomaly k záveru qlab 다운로드. V sobotu 26. marca viacerých Piešťancov prekvapil zvuk motorovej píly v blízkosti križovatky ulíc Hlboká a Rekreačná. Pilčíci zrezávali totiž topole, ktoré boli v piatok 26 오늘은 가지마 다운로드. marca počas kontrolného dňa na stavbe označené ako nebezpečné. Išlo aj o stromy mimo projektu. Ten totiž počítal s výrubom jedenástich z dôvodu, že ich v minulosti niekto podrezal, pravdepodobne s úmyslom aby vyschli, avšak pri prácach na cyklochodníku a odstránení kríkov realizátori stavby zistili, že napílených stromov je viac 국민은행 로고 다운로드. Podľa odborníkov sú takého stromy nebezpečné pre ľudí a bolo nutné ich vypíliť.

„Minulý piatok sme vrámci kontrolného dňa zistili, že okrem 11 stromov, o ktorých sme vedeli, že sú narezané už od vypracovania dendrologického posudku v roku 2008, budú musieť byť odstránené z dôvodu bezpečnosti aj ďalšie stromy Open water download. Podľa stavu rezov na stromoch predpokladám, že približne pred tromi rokmi boli stromy takmer pri zemi podrezané so zámerom aby vyschli. Išlo o topole sivé Download chrome videos on your phone. Ten kto ich podpílil, alebo dal podpíliť však asi netušil, že topoľ dokáže vyživovať korunu pokojne aj cez kôru a rana sa mu čiastočne zacelí, čiže nevyschne Evil Ward. Problémom však je bezpečnosť pri takto poškodených stromoch. Nikto z dendrológov si netrúfne povedať či strom prežije silnejší vietor. Takto poškodené stromy sú hrozbou pre ľudí pohybujúcich sa v blízkosti, preto bolo potrebné ich vypíliť,“ povedala Ing ShadowGun. Eva Wernerová, ktorá projektovala v danej lokalite sadovnícke úpravy zelene.

REKLAMA
Chlapci na panvici
Sheriff Taxi Piešťany
Dompek Pizza donaskova sluzba
Knebl

Pri výstavbe cyklochodníka  a chodníka bolo podľa projektu odstránených 14 stromov, vrátane jedenástich napílených orbit or beat 다운로드. Dôvodom bolo aj trasovanie chodníkov, ktoré muselo rešpektovať  podzemné siete, sklony terénu. Ďalších 47 bolo odstránených na základe ich zlého stavu zisteného vrámci dendrologického posudku, v súlade s výrubovým povolením Download the day you accidentally found it. Namiesto nich je v lokalite určená výsadba 130 dlhovekých kvalitných stromov. Verejné odstarávanie na dodanie zelene a nových stromov pre túto lokalitu v predpokladanej cene 110-tisíc eur plánuje mestský úrad tento rok Spider Lily. Okolie cyklochodníka a chodníka tak bude nanovo zatrávnené a vysadených má byť spomínaných vyše sto stromov, prevažne dubov, javorov, topoľov, platanov, hrabov,  ale aj niekoľko menších okrasných višní. Podľa Ingrid Ličkovej z mestského úradu Mesto Piešťany neuvažuje kvôli poškodeniu stromov podanie trestného oznámenia na neznámeho páchateľa, nakoľko k napíleniu stromov došlo v bližšie nezistenom čase..


 

Autor: Tomáš Hudcovič Foto: mac

REKLAMA