Connect with us

Aktuality

Dôchodkyni ukradol peniaze, do hodiny a pol skončil v rukách policajtov

Published

on

Reklama

Neznámy muž vošiel koncom augusta do rodinného domu 73-ročnej ženy v obci Dolné Lovčice v okrese Trnava a žiadal od nej finančný príspevok. Pani mu chcela dať 10 eur z plechovky, v ktorej mala viac peňazí. Neznámy muž jej však peniaze vytrhol, vzal 480 Eur a odišiel na neznáme miesto. Poškodená žena si zachovala duchaprítomnosť a poznačila si časť evidenčného čísla auta. Vzápätí zalarmovala políciu. Kamery, ktoré mala na dome, zachytili kúsok auta a policajti tak identifikovali typ vozidla.

Lustráciami v evidenciách zistili majiteľa auta a na základe osobných znalostí operatívci hneď vedeli, s kým majú do činenia. Popis, ktorý poskytla dôchodkyňa operatívcom, zodpovedal podozrivému mužovi, ktorý mal auto požičané od syna. Bol ním 46-ročný muž z Nitry, ktorého bolo treba už len vypátrať a zadržať. Trnavskí kriminalisti v súčinnosti s nitrianskymi kriminalistami získali informáciu o pohybe muža a zadržali ho priamo v areáli nitrianskej nemocnice. Peniaze už síce nemal pri sebe, stačil ich odovzdať inej osobe, no tá ich polícii priniesla. Po vykonaní potrebných procesných úkonov bude celá ukradnutá suma vrátená poškodenej. Vyšetrovateľ na základe zhromaždených dôkazov obvinil 46-ročného Stanislava z Nitry zo zločinu krádeže. V prípade uznania viny mu hrozí odňatie slobody na štyri až desať rokov.

Reklama

Polícia upozorňuje starších ľudí, aby si na cudzích dávali pozor. Je vhodné mať vonkajšiu bránku uzamknutú a keď sa už ocitnú v obdobnej situácii, netreba dávať žiadne peniaze a odkrývať ich skrýšu. Ak je aj človek sám doma, môže zinscenovať, že v dome je sním príbuzný, na ktorého zakričí. Prípadného zlodeja to môže zneistiť a môže upustiť od svojho úmyslu.

-Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave-

Reklama

Populárne články