Connect with us

Aktuality

Dobrovoľníci budú 72 hodín meniť Slovensko, Piešťany zatiaľ nie

Published

on

Reklama

Trojdňový maratón dobrovoľníctva začína už vo štvrtok 19. októbra. Za Piešťany nie je prihlásený zatiaľ žiadny projekt.


Zväčšiť mapu

Reklama

Predovšetkým mladí ľudia po celej krajine sa pustia do aktivít, ktoré majú skrášliť ich okolie, alebo vylepšiť veci, ktoré sa im nepáčia. Ich činnosť môže byť akákoľvek. Môže mať kultúrne, sociálne, ekologické aj iné poslanie. Projekty na web stránku 72hodin.sk prihlasujú neziskové organizácie aj jednotlivci. Akciu zastrešuje Rada mládeže Slovenska.

„Zatiaľ neviem o nikom z Piešťan, kto by sa chystal zapojiť,“ uviedla Jana Šmýkalová z Rady mládeže Trnavského kraja. Najbližšie k nášmu mestu budú dobrovoľníci počas najbližšieho víkendu upratovať ruiny starobylého kláštora Katarínka po náročnej letnej sezóne. Zasypú archeologické sondy, vyklčujú náletové dreviny a upravia areál. Pribudne tam napríklad nová informačná tabuľa.

Reklama

V interaktívnej mape zobrazujúcej miesta dobrovoľníckych aktivít majú Piešťany jedinú značku, ktorá upozorňuje na nedostavané Trajancentrum. Projektu 72 hodín predchádzala iniciatíva Nepacisamito.sk. Ľudia prostredníctvom internetu poukázali na veci, ktoré ich rozčuľujú. Trajancenter dostal päť Nepáči sa mi to.

Svoj projekt môže do 72 hodín prihlásiť každý cez jednoduchý formulár.

Populárne články