Connect with us

Aktuality

Pre Adeli budú dražiť aj Karla Gotta

Published

on

Reklama

Charitatívny aukčný salón Adeli má v ponuke diela Milana Laluhu, Vladimíra Kompánka aj Karla Gotta. Už druhý ročník dobročinného podujatia sa uskutoční 24. októbra v kine Fontána. Predaukčná výstava štartuje 19. októbra.

[singlepic id=20971 w=520 h=340 float=center]

Reklama

V aukcii sa tento rok budú dražiť diela nasledovných autorov – Milan Laluha, Vladimír Kompánek, Záboj Bohuslav Kuľhavý, Laco Teren, Vladimír Gažovič, Juraj Kollár, Martin Augustín, Martin Sedlák, Zora Kompánková, Xénia Bergerová, Iveta Miháliková, Matej Fabián, Anna Hausová, Lucia Grejtáková, Barbora Tobolová, Stanislav Harangozó, Andrew Watson, Alfred Kehdi, Cristina Mora, David Ištok a piešťanskí výtvarníci – Alojz Majerník, Martin Ševčovič, Zuzana Szőkeová

Spestrením budú aj zberateľské rarity – koláže od herca Vladimíra Bartoňa, kuchárska kniha pre nevidiacich s reliéfnymi ilustráciami Evy Márie Trajterovej a reprodukcia obrazu Karla Gotta s jeho osobným venovaním dražiteľovi.

Reklama

Odborný dohľad nad aukciou prevzal aukčný dom SOGA, licitátorkou bude rovnako ako minulý rok Nina Gažovičová.

Charitatívny aukčný salón je jednou z aktivít Asociácie pomoci postihnutým ADELI na pomoc slovenským pacientom pri získavaní finančných prostriedkov na zabezpečenie kvalitnej rehabilitačnej starostlivosti. Kupujúcim okrem umeleckého diela nepochybne ostane aj dobrý pocit, že pomohli niekomu, kto túto pomoc potrebuje a nemá na ňu dostatok finančných prostriedkov.

Vstup je na pozvánky. Ak by ste sa chceli 2.ročníka Charitatívneho aukčného salóna zúčastniť , napíšte na adresu martina@adeli-method.com, alebo zavolajte na číslo: 0907 713 426.

Prostredníctvom kúpy výtvarných diel dražitelia pomôžu k zlepšeniu života pomocou intenzívnej rehabilitácie v ADELI Medical Centre v Piešťanoch deťom i dospelým.

Prečítajte si ich príbehy:

Paľko Režo, Preseľany (12 rokov)

Tento rok na Popolcovú stredu sa pani Režová s 12-ročným Paľkom a jeho ďalšími dvoma súrodencami vybrala do kostola. Do nič netušiacej rodiny zozadu vpálil vodič terénneho vozidla. Mama bola na mieste mŕtva, dve deti vyviazli našťastie bez zranenia. Paľko náraz prežil, ale jeho zranenia boli veľmi vážne. Chlapec utrpel poranenia hlavy, mal pomliaždený hrudník, pečeň, obličky, brucho, panvu a otvorenú zlomeninu pravej nohy. S ťažkými zraneniami ho vrtuľník prevážal do bratislavskej nemocnice. Z kómy sa chlapec prebral po mesiaci.

Paľkov otec sa veľmi snaží nielen nahradiť štyrom deťom mamu, ale aj vrátiť svojho syna medzi zdravé deti. Paľkovou nádejou bola intenzívna rehabilitácia kombinovaná s hyperbarickou oxygenoterapiou v ADELI Medical Center. Vďaka ankete časopisu Slovenka Otec roka Paľko terapiu absolvoval a opäť začína chodiť. Terapiu je však potrebné zopakovať ešte aspoň raz. Rodine však chýbajú peniažky…

Dominika Kučerková, Veľký Kýr (3 roky)

S Dominikou sa osud od samého počiatku príliš nemaznal. Mama ju opustila po narodení a dievčatko bolo v profesionálnej rodine pripravované na adopciu. Keď sa prejavili príznaky telesného postihnutia, šance na adopciu tohto usmievavého stvorenia boli takmer nulové. Hrozil detský domov. Pestúnska rodina – mama a dve dospelé dcéry si však dievčatko natoľko obľúbili, že sa rozhodli adoptovať si ho a pokúsiť sa zmeniť jeho osud. Priateľ jednej z jej sestier napísal do Modrého z neba. Vďaka splnenému snu mala Dominika možnosť absolvovať intenzívnu rehabilitáciu v ADELI Medical Centre. Dievčatko tu urobilo svoje prvé kroky… a má veľkú šancu, že opakovaním terapie sa raz dokáže zaradiť medzi zdravých ľudí.

Lenka Podhradská, Nitra (25 rokov)

Lenka je úžasný mladý človek. Napriek tomu, že je od narodenia ťažko telesne postihnutá, dokáže ísť vytrvalo a cieľavedome za svojím snom. O detstva píše básne. V júli v tomto roku oslávila 25. narodeniny – ako inak – vydaním básnickej zbierky. V Adeli Medical Centre vďaka rehabilitáciám Lenka nielen čerpá novú životnú silu, ale aj inšpiráciu pre svoju tvorbu – báseň Liečební anjeli z jej poslednej zbierky Poetický svet je venovaná práve ľuďom, ktorý sa starajú, aby sa Lenkin zdravotný stav zlepšoval. Spoločne jej môžeme umožniť pokračovať v terapii.

Dvojičky Karolínka a Miriamka Wijacké, Banská Bystrica (3,5 roka)

Narodenie postihnutého dieťatka je náročné pre celú rodinu. Viete si však predstaviť, že do rodiny prídu postihnuté dvojčatá? Viete si predstaviť, akú veľkú psychickú, ale aj finančnú záťaž musí znášať rodina? Dvojčatá Miriamka a Karolínka pri pôrode bojovali zo všetkých síl o život. Boj o život vyhrali za cenu problémov ako epilepsia, stredne ťažká obojstranná nedoslýchavosť a oneskorený psychomotorický vývoj. Napriek tomu sú to usmievavé slniečka, ktorým ich rodina chce dopriať čo najplnohodnotnejší život. Ich svetom sa stali rehabilitácie a neuveriteľná snaha rodičov čo najviac zlepšiť ich zdravotný stav. Výrazne sa to podarilo v ADELI Medical Centre. Pokroky po ich prvom pobyte sa dostavili takmer okamžite. Dievčatá sa začali samé opierať o lakte a majú obrovskú chuť loziť. Na pokračovanie terapie však treba financie. A tie sa pre dve postihnuté deti získavajú oveľa ťažšie.

Matúško Breznický, Dolná Súča (11 rokov)

Matúško, napriek tomu, že trpí detskou mozgovou obrnou, je chlapec s rovnakými záujmami ako ostatní chlapci v jeho veku. Zaujíma ho najmä hokej. Hokejisti sú jeho veľkým vzorom. Pravidelne cvičí (po absolvovaní rehabilitácie v ADELI Centre kominovanej s pobytom v hyperbarickej komore sa jeho stav výrazne zlepšil), chodí na hipoterapiu a robí všetko pre to, aby sa stal hokejovým brankárom. Pomôžete mu splniť jeho sen?

Nelly Vadovičová, Voderady (4 roky)

Po bezproblémovom tehotenstve sa svet pýtala malinká Nelly. No pri pôrode prišlo k neočakávaným komplikáciám, následkom ktorých bol pôrod ukončený kliešťami. Maličkú po pôrode museli intubovať. Malá-veľká bojovníčka po šiestich hodinách začala dýchať sama. Aj napriek týmto komplikáciám však lekári tvrdili, že bude v poriadku. Až na ročnej prehliadke u ortopéda sa rodičia dozvedeli krutú diagnózu – DMO – diparetický syndróm. Nasledovalo usilovné hľadanie pomoci pre dcérku – rehabilitácie, hipoterapia a malá Nellinka sa začala pohybovať pomocou chodítka. Potom nasledoval prvý pobyt v ADELI Medical Centre a Nellinka dokázala samostatne stáť. Po ďalšom pobyte, ktorý už bol kombinovaný s pobytom v hyperbarickej komore Nellinka urobila vytúžené prvé kroky. Bolo ich šesť, ale dievčatko má reálnu šancu samostatne chodiť.

Text: tlačová správa Ilustr. foto: M. Palkovič

Populárne články