Connect with us

Aktuality

Časté požiare áut sa nedarí objasniť

Published

on

Reklama

Na mieste posledného požiaru našli fľašu s neznámym obsahom. Auto horelo v obci Banka v noci na pondelok 15. októbra. Polícia po pôvodcoch tohto aj ďalších požiarov pátra.

[singlepic id=36209 w=520 h=340 float=center]

Reklama

Oheň na Hudobnej ulici v obci Banka nahlásili hasičom pred pol treťou. „Po príjazde na miesto udalosti bolo prieskumom zistené, že ide o požiar osobného motorového vozidla Seat Cordoba, ktorý sa majiteľ pred príjazdom jednotky snažil zlikvidovať,“ informoval Martin Fulajtar z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru Trnava. Hasiči použili vysokotlakový prúd, polícia príčinu a výšku spôsobenej škody vyšetruje.

REKLAMA

Reklama

„Bolo začaté trestné stíhanie za prečin poškodzovanie cudzej veci. Páchateľa sa doposiaľ vypátrať nepodarilo,“ uviedol krajský policajný hovorca Michal Hanus. Pomôcť by mohol Kriminalistický a expertízny ústav Bratislava, ktorý preskúma obsah plastovej fľaše nájdenej na mieste činu.

V obci pri Piešťanoch horelo minulý rok auto aj tamojšiemu starostovi Jaroslavovi Janečkovi, pričom malo ísť o úmyselné podpálenie. „Požiar vozidla starostu je šetrený ako prečin poškodzovanie cudzej veci. Páchateľa sa doposiaľ nepodarilo vypátrať,“ povedal k prípadu policajný hovorca.

Trestné stíhanie pre prečin poškodenia cudzej veci začalo v prípade BMW, ktoré v apríli tohto roku niekto úmyselne podpálil na Hurbanovej ulici v Piešťanoch. Polícia páchateľa v rukách zatiaľ nemá.

Iba mesiac predtým sa vznietilo čierne BMW na sídlisku Adam Trajan. Oheň preskočil aj na dve vedľa stojace vozdilá. Podľa vyšetrovania išlo o úmysel rovnako ako 24. septembra. Na tom istom sídlisku vtedy oheň zachvátil Audi A6 a spôsobil škodu 3 500 eur.

Text: Martin Palkovič Foto: KR HaZZ Trnava

Populárne články