Connect with us

Aktuality

Do zasahujúcich hasičov na D1 malo naraziť auto, na pomoc im letel vrtuľník

Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby SR informovalo v pondelok 27. mája okolo 17:45 h na sociálnej sieti, že došlo k udalosti s hromadným postihnutím osôb na D1 neďaleko Hornej Stredy. Do zasahujúcich hasičov malo naraziť auto. Na pomoc im letel vrtuľník.

Published

on

nehoda D1
Reklama

„Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby SR prijalo na tiesňovú linku 155 informáciu o zranených hasičoch na diaľnici D1. Podľa dostupných informácii do nich narazilo auto pri zásahu. Na miesto smeruje záchranársky vrtuľník a tri pozemné ambulancie,“ informovali predstavitelia Operačného strediska zdravotnej a záchrannej služby.

Reklama

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trenčíne uvidelo o 17:30 h, že na diaľnici D1 v 92 km pri Novom Meste nad Váhom v smere na Žilinu došlo k dopravnej nehode a diaľnica bude na nevyhnutný čas uzatvorená z oboch strán. Polícia žiada vodičov o rešpektovanie jej pokynov.

Očití svedkovia hovorili o horiacom aute. Následne pridali ľudia na sociálne siete fotografie, kde je na nadjazde kamión, ktorý nabúral do zadnej časti hasičského auta.

Reklama

V mieste udalosti autá stoja v kolónach.

 

Denník sme.sk informoval vo zverejnenom článku, že: „Podľa hovorcu ministerstva vnútra Mateja Neumanna, na miesto nehody, ku ktorej došlo o 17:11 v katastri obce Horná Streda v okrese Nové Mesto Nad Váhom, smeruje minister vnútra Matúš Šutaj Eštok, prezident Policajného zboru Ľubomír Solák a prezident Hasičského a záchranného zboru Adrián Mifkovič.“

Aktualizované 27.5.2024 21:00 h

Na tiesňovú linku 112 bol nahlásený požiar osobného motorového vozidla na diaľnici D1 v 92 km v smere na Žilinu.  Na miesto boli okamžite vyslané dve vozidlá Hasičského a záchranného zboru a jedna hliadka Mýtnej polície. Po ich príchode na miesto udalosti do nich z doposiaľ neznámych príčin narazilo nákladné motorové vozidlo.

„Dve osoby bohužiaľ utrpeli zranenia nezlučiteľné so životom. Ďalšia bojuje o život. Polícia na mieste vykonáva prvotné neodkladné a neopakovateľné procesné úkony. Diaľnica D1 bude uzatvorená v oboch smeroch až do ukončenia obhliadky dopravnej nehody,“ informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trenčíne.

„Na mieste sa nachádza Minister vnútra SR, Prezident PZ ako aj prezident Hasičského a záchranného zboru. Bližšie informácie k tejto tragickej udalosti poskytneme, až keď nám to procesná situácia dovolí. V mene Policajného zboru vyjadrujeme pozostalým úprimnú sústrasť,“ dodali predstavitelia polície.

-red- Foto: FB Martin Augustín, KR PZ v Trenčíne

Populárne články