Connect with us

Aktuality

Do Mesta snov budú lákať aj Na vlnách stredoveku

Published

on

Reklama

Už zajtra začína pre odbornú verejnosť 20. ročník medzinárodného veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour v Bratislave. Mesto Piešťany sa na ňom bude prezentovať pod značkou Rezortu Piešťany. Pred časom riaditeľ piešťanskej oblastnej organizácie cestovného ruchu informoval, že návštevníkom na veľtrhu predstavia nové cyklomapy. Dnes radnica zverejnila ďalšie novinky i vizuál stánku. Lákadlom by malo byť premietanie dokumentu Mesto snov a prezentácia Plávajúceho múzea starovekých kultúr s programom „Na vlnách staroveku“.

stanok rezort

Reklama

Rezort Piešťany sa bude prezentovať v stánku, ktorý sa používa už niekoľko rokov, má však nové polepy a fotografie. Dominantou je Barlolámač a snímky približujúce členov organiizácie.  „Pripravili sme novú vizualizáciu stánku. Tento rok bude na veľtrhu prezentovaný aj nový člen rezortu – Fakulta cestovného ruchu Goethe Uni Bratislava. Rezort na veľtrh pripravil dva nové materiály,“ povedal riaditeľ Rezortu Piešťany Štefan Šiška.

Prvým materiálom sú nové cykloturistické mapy. Rezort chce týmto spôsobom ešte viac spopularizovať obľúbenú cykloturistiku . „Ďalšie materiály, ktoré sme pripravili na veľtrh, sú upútavky na podujatia, ktoré sa tu budú konať počas celého roka,“ dodáva riaditeľ. Novinkou na stánku má byť nepretržité vysielanie dokumentu „Mesto snov“ a krátkeho filmu o Slovenských liečebných kúpeľoch. Budú tam prítomní aj jednotliví členovia Rezortu. Tí sa budú prezentovať i samostatne.

Reklama

Novinkou, ktorá sa na veľtrhu prezentuje v rámci oficiálneho programu je Plávajúce múzeum starovekých kultúr s programom „Na vlnách staroveku“. Projekt prítomných pozýva na palubu lode z čias antického Ríma, ktorá kotví na rybníku pri Rybárskom dvore. „Chceme propagovať región mesta Piešťany. Naša loď je jedinou v Európe a málo ľudí o nej vie. Veríme, že aj týmto spôsobom prilákame ľudí objavovať tento región,“ približuje pripravený program Jaroslav Matejka zo združenia Bludní rytieri.

Prezentácia na veľtrhu znamená podľa radnice zvýšenie povedomia v oblasti cestovného ruchu, získanie a posilnenie pozície na trhu. Partnerom 20. ročníka ITF Slovakiatour je zahraničný región z Českej republiky, Moravskoslezský kraj. Jeho súčasťou sú aj výstavy „Poľovníctvo a oddych“ a „Wellness a fitness“. Veľtrh sa uskutoční v dňoch 30. januára až 2. februára 2014 v Incheba Expo Bratislava.

Zdroj: TS MsÚ Piešťany/red

Populárne články