Connect with us

Aktuality

Štát vlani prispel na prevádzku letiska 400-tisíc eur, teraz je dotácia ohrozená

Published

on

Reklama

Pre všetky slovenské letiská má v tomto roku ministerstvo dopravy vyhradených 1 mil. eur. Vlani medzi ne rozdelilo osemkrát viac. Najmenej, 402-tisíc eur dostalo Letisko Piešťany. O dotáciu môže požiadať do konca mesiaca.

Reklama

„V súčasnosti je k dispozícii 1 mil. eur. Naďalej a však snažíme hľadať riešenia s cieľom zabezpečiť dodatočné finančné prostriedky pre fungovanie letísk, preto je predčasné hovoriť o definitívnych záveroch,“ uviedol hovorca ministerstva dopravy Martin Kóňa.

Letiská môžu podľa jeho slov predkladať žiadosti o dotácie do 31. januára. Ich účel vymedzuje zákon a plnenie kontroluje ministerstvo. „Použitie dotácií sa preukazuje prostredníctvom vyúčtovania v zmysle zmluvy.“

Reklama

Piešťanské letisko dlhodobo zápasí so stratou a hľadá strategického investora. Minulý rok mu svitla nádej, keď sa uskutočnilo niekoľko letov na linke Piešťany – Berlín. Cestujúcimi boli hlavne návštevníci tunajších kúpeľov. Na verejnosť tiež prenikla informácia o linkách do Ruska a Izraela. Podľa riaditeľa letiska Františka Vargu neboli rokovania na túto tému zatiaľ ukončené a ich výsledok zostáva otvorený.

Hovorca ministerstva dopravy Martin Kóňa pripomenul, že štát má v akciovej spoločnosti Letisko Piešťany iba minoritných podiel (22,14 %): „Preto treba pri plánovaní budúcnosti tohto letiska hľadať dohodu aj so samosprávou.“

Nadpolovičnú akcií vlastní Trnavský samosprávny kraj, zbytok Mesto Piešťany.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

Populárne články