Úvod Aktuality Dnes sme sa rozlúčili s pilotom i nestorom kultúry

Dnes sme sa rozlúčili s pilotom i nestorom kultúry

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

V utorok 30. januára sme sa v Piešťanoch rozlúčili s dvomi vzácnymi mužmi, ktorí v uplynulých dňoch odišli na večný odpočinok novel Guest. Popoludní o 13:00 h sa na cintoríne na Žilinskej ceste konal pohreb pilota plk. v.v. Zdeňka Havnera a potom o 14:30 h na cintorín na Bratislavskej ceste prišli odprevadiť rodinní príslušníci, priatelia a známi, Kornela Duffeka, ktorý bol živou kronikou a nestorom kultúry v meste Free call of duty download.

Prelet L-39 na rozlúčku so Z 수련충 다운로드. Havnerom

Plk.v.v. Zdeněk Havner zomrel vo štvrtok 25. januára vo veku nedožitých 78 rokov. Bol pilotom pôsobiacim v 3. lšp Piešťany Greatest King of DodonPachi. V roku 1988 bol tým, ktorý dokázal pristáť s poškodeným L-39C pri Rakoľuboch. V lete 24. augusta pri plnení úlohy vyššej techniky pilotovania počas šiesteho vertikálneho prvku došlo pri maximálnom režime motora k pumpáži 기획안 양식 다운로드. Havarijné tablo signalizovalo požiar. Veliteľ posádky spustil hasenie a rozhodol sa pre núdzové pristátie do terénu. Počas pristávacieho manévru sa po dotyku so zemou lietadlo opäť dostalo asi do dvojmetrovej výšky, pričom predný pilot mjr qt creator 다운로드. Vajda vykonal katapultáž. Zadný pilot pplk. Havner zostal v lietadle a dokončil núdzové pristátie. Lietadlo bolo vážne poškodené. Po tejto leteckej udalosti piloti 3 n player. lšp. nazývali miesto núdzového pristátia ako Havnerfeld.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

So Z. Havnerom sa prišli rozlúčiť aj kolegovia piloti na dvoch L-39, ktoré krúžili nad Piešťanmi a počas obradu znela slovenská hymna movie Hitman.

Rozlúčka s nestorom piešťanskej kultúry

Len o niečo neskôr sa na konala aj rozlúčka s Kornelom Duffekom, ktorý počas svojho života pôsobil ako kultúrny pracovník, hudobný pedagóg, zberateľ, ale bol aj spoluautorom viacerých publikácií i propagačných materiálov a zanieteným ochrancom prírody 지질도 다운로드. Za svoje aktivity si vyslúžil ocenenia Cena primátora mesta Piešťany, Cena mesta Piešťany a Pamätnú medailu predsedu Trnavského samosprávneho kraja Download The Antoinemovie Movie. Zomrel vo veku nedožitých 80 rokov v piatok 26. januára v Trnave. 

Rozlúčky sa zúčastnili okrem rodiny, priateľov či známych aj bývalí kolegovia a predstavitelia mesta. V príhovore si na zážitky s ním a to, akým bol človekom, zaspomínala Drahomíra Moretová, pôsobiaca roky v piešťanských médiach a neskôr na mestskom úrade. Rovnako spoločne prežité chvíle pripomenul galerista a súčasný viceprimátor Martin Valo.

Kornel Duffek miloval umenie a kultúru, ale aj prírodu a znej predovšetkým vtáky a kaktusy. Tie sa z jeho domu na cestu nevydali, ale vtáky sa prišli rozlúčiť, pričom smútiaci hostia s údivom sledovali zbor, ktorý sa počas príhovorov ozýval z korún stromov.

Odišli ľudia, ktorí zanechali v tomto meste významnú stopu. Verme, že inšpirovali svojim životom ďalších, ktorí pôjdu v ich šľapajach.

-th- Foto: -mh-, -th- Zdroj:  www.2sqn.sk,  www.gonzoaviation.com 

REKLAMA