Connect with us

Aktuality

Dlhým radám na vlekoch na Bezovci sa vyhnete počas pracovných dní

Published

on

Reklama
Reklama

Ste stále natoľko zdatný, že zvládate denne strážiť a naháňať bandu vašich i sestriných drzých nespratníkov počas zostávajúcich prázdninových dní? Je najvyšší čas naplánovať deťom na voľno program. Dobrým tipom pre rodinné dovolenky je lyžovačka. Zisťovali sme, čo vás čaká v lyžiarskom stredisku Bezovec.

[singlepic id=9025 w=320 h=240 float=left]Počas voľných dní sú to predovšetkým dlhé rady pri vlekoch. Negatívne ohlasy na ne budú vždy, pretože málokomu sa chce čakať, veď predsa prišiel lyžovať. Svahy sú upravované, ale cez prázdniny a sviatky preplnené, čo, samozrejme, znižuje kvalitu. „S tým, bohužiaľ, nič neurobíme, pretože stredisko má svoju prepravnú kapacitu, ktorá je príležitostne nepostačujúca. Keď sa tvoria nekončiace rady, neznamená to, že vleky púšťame pomalšie, no jednoducho v tento deň prišlo priveľa ľudí,“ hovorí Rasťo Martančík, prevádzkovateľ strediska na Bezovci. Keď už rad vystojíte a čas strávený čakaním vám spríjemní hudba z blízkeho bufetu alebo hundrajúci kolega, stretávate sa s ďalšou nástrahou. Sánkari nerešpektujúci zákaz spúšťania sa na svahu. Sú rovnako nebezpeční ako cestní piráti. V obci platí maximálna povolená rýchlosť, a i keď za jej prekročenie hrozia sankcie, často vidíme vodičov, ktorým to vonkoncom neprekáža. Podobne je to aj so sánkarmi. Dodržiavanie zákazov závisí predovšetkým od inteligencie a kultivovanosti.

[singlepic id=9028 w=320 h=240 float=right]Nespokojnosť s čakaním prejavujú návštevníci hlavne pri pohľade na cenu lístka, aj keď Rasťo Martančík tvrdí: „Máme porovnateľné ceny s lyžiarskym strediskom v Kálnici. Ponúkame však tri zjazdovky s veľmi dobrými podmienkami, ku ktorým, dúfam čoskoro pribudne aj štvrtá. Náklady na zasnežovanie, úpravu a prevádzku máme značne vyššie ako v Kálnici alebo v Myjave. Napriek tomu sa snažíme ceny lístkov tlačiť dole, aby sme zostali konkurencieschopný.“ Lyžiarske stredisko ponúka i večerné lyžovanie. Cez prázdniny každý večer od 17:00 – 21:00 h, mimo prázdnin a sviatkov od stredy do soboty. Nevýhodou je, že prebieha iba na lyžiarskom vleku 300. Prevádzkovatelia uvažovali aj nad nočným lyžovaním na lyžiarskom vleku 600, problém je však v prístupovej ceste. Osvetlenie svahu by finančne aj technicky zvládli, no problém je s rozšírením parkoviska nad rekreačným zariadením Zentiva.

[singlepic id=9030 w=320 h=240 float=left]V súčasnosti sú v prevádzke tri vleky a zjazdovky. Na zasnežovaní „päťstvoky“ usilovne pracujú. Stratégia zasnežiť najskôr LV 300 a potom naraz LV 200 a LV 600 sa osvedčila, pretože teraz môžu celú zasnežovaciu kapacitu sústrediť na LV 500. Spustený by mal byť 6. 1. 2011. Zasnežuje sa najdlhšie a najťažšie, ale pre skúsených lyžiarov je najpríťažlivejší.

Reklama

Snowboardisti majú k dispozícií na zjazdovke 600 nový snowboard park s rôznymi prekážkami a tromi skokmi s veľkosťou (dĺžka table) 4,5m, 4m a 7,5m. Nájdeme tu tiež prekážky street rail, lomeny street rail, rainbow rail, lomenú debnu a 2x1m širokú a cca 5m dlhú rovnú debnu. Čo dokáže doska alebo feestylové lyže si môžu vyskúšať i začiatočníci.

Ak si teda chcete zalyžovať a nestáť zbytočne v radaách, najvhodnejšie je stredisko navštevovať v pracovných dňoch a platí to aj pre nočné lyžovanie. Žiadne „froty“ a svah je pred sedemnástou vždy čerstvo zratrákovaný. A na záver… dlhé rady a bezohľadných vodičov stretnete i v nákupných centrách.

Text a foto: Tatiana Michalková

[nggallery id=395]

Populárne články