Connect with us

Aktuality

Novoročný ohňostroj zahalila hmla

Published

on

Reklama

Rok 2011 vítali v centre Piešťan stovky ľudí. Námestie slobody sa najviac zaplnilo počas koncertu skupiny Slniečko, napriek tomu, že avizovaný kultúrny program organizátori na poslednú chvíľu zmenili.

Už o 22.00 začali hrať AC/DC revival. Napriek zime mal sólový gitarista oblečené charakteristické krátke nohavice a spolu s celou kapelou predvádzali podobné výkony ako ich austrálski predchodcovia. Počas koncertu nebolo námestie ešte zaplnené a tak sa pod pódiom dalo v celku pohodlne tancovať.

Reklama

[singlepic id=8918 w=320 h=240 float=right]Zmena prišla so Slniečkom, ktoré dokáže každý rok zabaviť všetky generácie. Vpredu stáli najmenšie deti, za nimi hopsali mladí a vzadu sa punčom alebo medovinou zohrievali tí skôr narodení. Niektorí využili priestor za pódiom, kde bolo dosť miesta a celkom dobrý zvuk a našli sa aj takí, čo chceli tancovať medzi hudobníkmi. Miško Urban hneď v úvode koncertu poprosil nadšencov pyrotechniky, aby im strieľali do rytmu. A intenzita výbuchov sa prichádzajúcou polnocou zväčšovala.

[singlepic id=8942 w=320 h=240 float=left]Nový rok však nikto neodštartoval, a tak si ľudia začali gratulovať, otvárať šampanké a púšťať vlastné ohňostroje, každý podľa svojich hodiniek. Po prvý raz sa diváci nepresúvali na nábrežie Váhu. Ohňostroj totiž sponzoroval Aupark a odpálili ho zo strechy nového nákupného centra. Tam sa aj obracali pohľady zvedavcov, ale silu zážitku im pokazila hmla. Podľa niektorých trval príliš krátko.

Reklama

[singlepic id=8932 w=320 h=240 float=right]Aj tak sa prvú polhodinu po začiatku nového roka centrum mesta podobalo vojnovej zóne. Všade strieľali petardy, oslavujúci ľudia boli zahalení kúdeľmi dymu, ale našli sa aj takí, ktorým stačili obyčajné prskavky. Novinkou boli lampióny šťastia. Tí, čo ich púšťali, si niečo želali a potom sledovali ako miznú v oblakoch.

[nggallery id=388]

text a foto: nc

Populárne články