Connect with us

Aktuality

Deti sa zabávali a skúšali povolania

Published

on

Reklama

Chlapec vošiel do miestnosti, zastavil sa pri smetiaroch. Hanbil sa. Potom prešiel okolo všetkých stanovíšť bez väčšieho záujmu a opäť zakotvil pri smetiaroch. Keď dostal do ruky dlhé kliešte a mohol pomocou nich hodiť plechovku do obrovského kontajnera, zažiarili mu oči radosťou. Je jasné čo z neho bude :-).  Iné deti si prišli na svoje pri iných povolaniach. Vyskúšali, aké to je byť predavačkou, vojakom, policajtom, elektrotechnikom, lekárkou, knihovníčkou, poštátkou, kuchárom, či čašníkom, alebo tiež historikom, či zverolekárom – to všetko na podujatí Čim budem, keď vyrastiem, ktoré zorganizovalo MC Úsmev za podpory partnerov v Mestskej knižnici mesta Piešťany v sobotu 21. februára.

_MG_4784w

Reklama

Materské centrum Úsmev oraganizuje v lete už pravidelne Prechádzku rozprávkovým parkom, kde sa deti  v Mestskom parku v Piešťanoch stretávajú s rozprávkovými postavičkami. Rodičia ich celou cestou sprevádzajú a pomáhajú im splniť na stanoviskách jednoduché úlohy súvisiace s konkrétnou rozprávkou. Pre zimné mesiace si organizátorky Marcela Vrbová a Dáša Dzurechová naplánovali nový projekt. Akcia Čím budem, keď vyrastiem? mala za cieľ dať deťom možnosť vyskúšať si, aké to je, byť  doktorkou, policajtom, kuchárkou, či smetiarom…  Deti mali možnosť  skúsiť si jednoduché činnosti súvisiace s daným povolaním a na vlastnej koži tak zažiť čo robia dospelí. Na prvý ročník podujatia zavítalo takmer päť stoviek detí a ich rodičov, ktorí odchádzali plní zážitkov. Za všetko hovoria fotografie.

Reklama

Poďakovanie za výbornú akciu patrí okrem organizátoriek s manželmi a deťmi, taktiež množstvu dobrovoľníkov  – Mime Branderskej, Zdenke Orviskej, Aďke a Emke Šlikovým aj s kamarátku, Janke Horváthovej, Zuzke Duračkovej, Beatke Hudčovicovej so synom, Evičke Kráľovej, Martinke a Domče Briganovým, Janovi Mihálikovi s manželkou Gabikou a synom Dominikom, Peťovi a Palkovi Kleinovým, Evke Papšovej, Elene Hornanskej, Katke Bujnovej, Janke Maroňovej, Monike Tomovej, Miške Orviskej, Jarke Burikovej, Táni Kubovej a jej dcére, Anke Glosovej, Majke a Tamarke Srnákovej, Adamovi Rehákovi s kolegami policajtami, Tomášovi Hudcovičovi. Organizátori ďakujú aj partnerom projektu – veterinárnej klinike Zverland (úžasným „doktorkám“ s úžasne trpezlivými zvieratami), Klubu vojenskej histórie Piešťany, členom mestskej a  štátnej polície z Piešťan, Lišiakovi z Prvej stavebnej sporiteľne, Lekárni Dr.MAXA Piešťany v zastúpení Jána Krupu, chlapom z Balneologického múzea Andrejovi a Tomášovi, Reštaurácii a Penzión TEMATÍN, všetkým super ľuďom z ON SEMICONDUCTOR, Slovenskej pošte, COOP Jednote, Nemocnici A. Wintera, spoločnosti Marius Pedersen, Slovenskej chránenej dielni, mediálnym partnerom PNky.sk, ZPIESTAN.sk a taktiež pracovníkom Mestskej knižnice a Mestu Piešťany.

(red) Foto: Tomáš Hudcovič

Populárne články