Úvod Aktuality Deň bielej palice – vodiči boli k nevidiacim zväčša ohľaduplní

Deň bielej palice – vodiči boli k nevidiacim zväčša ohľaduplní

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Polícia vykonala v spolupráci s pracovníkmi z Únie nevidiacich a slabozrakých pri príležitosti Dňa bielej palice, dopravno-preventívnu akciu v mestách Trnava, Hlohovec, Dunajská Streda a Skalica 디시클리너 다운로드. Vodiči v nej tento rok obstáli dobre, k nevidiacim boli zväčša pozorní a tolerantní.

Cieľom akcie je informovať vodičov a zvyšovať bezpečnosť účastníkov cestnej premávky, najmä tých so zrakovým postihnutím Tupe. Ide o obzvlášť rizikovú skupinu chodcov, ktorí sú naozaj v premávke odkázaní na zvýšenú ohľaduplnosť zo strany vodičov.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

„V rámci akcie policajná hliadka zastavovala všetkých vodičov 에쒸비 전권 다운로드. Tí, ktorí si splnili svoje povinnosti voči chodcom ale aj tých , ktorí priechodu pre chodcov nevenovali dostatočnú pozornosť aj napriek tomu, že osoba bola ešte na chodníku a dávala bielou palicou signál, že chce vojsť na priechod Download Blue Manto. Treba si uvedomiť, že takýto človek je naozaj odkázaný na to, že sa v priestore orientuje najmä podľa sluchu a môže vkročiť na cestu až potom, keď ho vodič zaregistruje a auto pred priechodom zastaví,“ vysvetľuje Mária Linkešová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave 쇼미더머니4 거북선 다운로드.

Policajné hliadky preverili počas akcie približne 260 vodičov. Správanie vodičov, voči osobám so zrakovým znevýhodnením, bolo vo väčšine prípadov pozitívne a vodiči dali osobe na priechode pre chodcov automaticky prednosť. V dvoch prípadoch, v meste Trnava a v Skalici museli policajti uložiť vodičom aj blokovú pokutu.

„Dopravno – preventívna akcia sa stretla medzi vodičmi s pozitívnym ohlasom a my sme radi, že berú ohľad aj na osoby, ktoré potrebujú v tomto smere našu pomoc,“ dodala M. Linkešová.

TS KR PZ v Trnave

REKLAMA