Connect with us

Aktuality

Cyklochodník pri Dubovej testoval 130 ročný velocipéd

Published

on

Reklama

Revitalizvaný druhý úsek okolo potoka Dubová využívajú chodci, korčuliari aj cyklisti už niekoľko týždňov , ale slávnostne ho otvorili až dnes. Ako prvý sa oficiálne po ňom prešiel niekoľkonásobný majster sveta v jazde na vysokom bicykli Josef Zimovčák.

[singlepic id=20558 w=320 h=240 float=left]Nasledoval ho peletón zložený z členov Mládežníckeho parlamentu Piešťany, žiakov základných škôl a zástupcov radnice. Ešte predtým mestská poslankyňa Eva Wernerová otvorila zámok, ktorým boli spojené kolesá na bicykloch primátora Rema Cicutta, riaditeľa Povodia Váhu Milana Koščála a jazdca na velocipéde Josefa Zimovčáka.

Reklama

Tomu sa čerstvo otvorený úsek cyklochodníka páčil najmä preto, že je na ňom množstvo ľudí. „Nie je úsek na trénovanie alebo na nejaké mimoriadne výkony, ale na kontakt s prírodou a ľuďmi je to skvelé,“ povedal J. Zimovčák.

[youtube width=“520″ height=“316″]http://www.youtube.com/watch?v=KteJhkh_4LQ[/youtube]

Reklama

O svojom 130 ročnom bicykli prezradil, že jeho hlavnou výhodou je dobrý výhľad a ponúkol prítomným, aby si ho vyskúšali. „Čo som si všimol, tak menší problém na ňom majú deti. Naučia sa jazdiť rýchlejšie lebo nemajú strach.“ Za dvadsať rokov, čo na vysokom bicykli jazdí podľa vlastných slov prišiel o niekoľko zubov, mal zlomený nos, ruku, čeľusť aj rebrá. Napriek tomu si myslí, že je to kúzelný šport.

[singlepic id=20560 w=320 h=240 float=left]Revitalizáciu potoka Dubová v úseku od Veternej ulice po Lodenicu realizovalo Mesto Piešťany v spolupráci s Povodím Váhu. Náklady sa zatiaľ vyšplhali na 260 000 eur. Onedlho by ku chodníkom pre peších aj cyklistov mala pribudnúť zeleň aj lavičky. Projekt počíta aj s vybudovaním ostrovčeka pre vodné vtáky, ktorý by bol ekozastávkou pre okoloidúcich. Podľa mestskej poslankyňe Evy Wernerovej by mala teraz nasledovať revitalizácia úseku od hotela Váh po Teplickú ulicu, bude to však záležať na budúcoročnom rozpočte. „Je taká predstava, že tento chodníček by mohol v budúcnosti viesť až do Čachtíc,“ uzavrela E. Wernerová.

Prečítajte si aj: Cez Česko-Slovensko na velocipéde pre deti

[nggallery id=1125]

Text, foto a video: Martin Palkovič

 

Populárne články