Connect with us

Aktuality

Cyklisti „bojujúci proti rakovine“ skončia dnešnú etapu v Piešťanoch

Published

on

Reklama

Piešťany budú dnes (13.6.) podvečer cieľovou zastávkou šiestej etapy nadačnej  cyklojazdy „Na kole dětem/Na bicykli deťom“ 2011. Cyklisti vyrazili naprieč Českou republikou a Slovenskom 8. júna z mesta Aš a jazdu ukončia 18. júna v Novej Sedlici.

[singlepic id=14975 w=320 h=240 float=left]Štart dnešnej etapy bol vo Velkej nad Veličkou, pelotón ďalej pokračuje cez Strážnice, Hododín , Holíč, Malacky, Stupavu, Bratisalavu, Pezinok, Modru, budmerice, Trnavu, Bučany, Trakovice, Madunice, Drahovce až do Piešťan, kde by mal na Námestie slobody doraziť o 17.00 h. Cieľom charitatívnej cyklotúry je podpora nadačného fondu Na kole dětem a občianskeho zruženia Deťom pre život, ktoré pomáhajú deťom a ich rodičom prekonať fyzické a psychické následky onkologických ochorení.

Reklama

Lídrom peletónu je český velocipedista Josef Zimovčák, mnohonásobný majster sveta v jazde na vysokom bicykli. Okrem neho podujatie podporujú aj ďalší zaujímaví ľudia. Tvárami projektu sú cyklisti súrodenci Peter a Martin Velitsovci, dráhový cyklista Jozef Žabka, vodní slalomári Peter a Pavol Hochschornerovci, hokejista Miroslav Lažo, operný spevák Martin Babjak, herec Ivan Vojtek a ďalší.

Autor: db Foto: www.cyklistidetom.sk

Reklama

 

Populárne články