Connect with us

Aktuality

Covid automat: Piešťany menia farbu na ružovú. Vo Fontáne sa testuje iba v nedeľu

Published

on

Reklama

Epidemická situácia na Slovensku sa ďalej zlepšuje, od 10. mája bude celá krajina na národnej úrovni v 1. stupni varovania – ružovej farbe. Túto farbu bude mať počas druhého májového týždňa aj okres Piešťany.

V 3. stupni varovania budú od pondelka 10. mája dva okresy, medzi nimi aj Myjava. V 33 okresoch vrátane Trnavy bude platiť 2. stupeň varovania a 44 okresov dostane v covid automate ružovú farbu, teda 1. stupeň varovania. Sú medzi nimi aj Piešťany.
Či to znamená zásadnejšie uvoľnenie opatrení zatiaľ nie je jasné. Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský a hlavný hygienik Ján Mikas o tom budú informovať v piatok 7. mája.
Na Slovensku aj naďalej klesá počet pacientov s ochorením covid-19 v nemocniciach, počet pacientov na umelej pľúcnej ventilácii, ako aj počet nových prípadov – sedemdňový priemer je menej ako 950. Klesol počet výjazdov k pacientom s ochorením covid-19 a znížila sa aj pozitivita testov.
Piešťanská radnica informovala, že počas posledného aprílového víkendu (24. a 25. 4.) urobili v Piešťanoch 3 015 antigénových testov a ani jeden nemal pozitívny výsledok.
Od 26. apríla do 2. mája si v Piešťanoch nechalo antigénový test spraviť takmer 11-tisíc ľudí. Pozitívnych bolo 10 osôb. V celom okrese sa v rovnakom období otestovalo 15 500 ľudí, pričom bolo 13 pozitívnych.
Na základe rozhodnutia Krízového štábu mesta Piešťany radnica opäť zriadi mobilné odberové miesto v Kine Fontána, ale otvorené bude už iba v nedeľu 9. mája. Rezervačný systém spustia v piatok 8. mája o 12:50 h tu: https://services.bookio.com/mesto-piestany/widget.
Rezervácia v ostatných odberných miestach fungujúcich v Piešťanoch je možná na tejto adrese.
Text: Martin Palkovič Zdroj: Ministerstvo zdravotníctva SR

Reklama

Populárne články