Connect with us

Aktuality

11 992 antigénových testov odhalilo v Piešťanoch 6 pozitívnych ľudí

Published

on

Reklama

Až 99,95 % ľudí, ktorí v Piešťanoch počas uplynulého týždňa podstúpili antigénový test, malo negatívny výsledok. Za uplynulý víkend neodhalilo 3 015 antigénových testov v Piešťanoch nikoho pozitívneho.
„Pozitivita z vykonaných antigénových testov na nový koronavírus je najnižšia od konca februára 2021,“ informuje mesto Piešťany s tým, že v počas posledného februárového týždňa bolo v Piešťanoch urobených 11 813 testov, pozitívny výsledok malo 152 z nich. Pozitivita vtedy predstavovala 1,29 %.
Po desiatich týždňoch má pozitivita antigénových testov vykonaných v Piešťanoch hodnotu 0,05 %. Od 19. do 25. apríla bolo na všetkých odberných miestach urobených 11 992 testov, ktoré odhalili 6 ľudí infikovaných koronavírusom.
Radnica tiež informovala, že v celom okrese Piešťany počas uplynulého týždňa dosiahla pozitivita úroveň 0,06 %. Bolo urobených 20 348 antigénových testov, ktoré odhalili 12 pozitívnych osôb.
Mesto Piešťany bude aj naďalej poskytovať ľuďom možnosť, absolvovať bezplatný antigénový test počas víkendový dní v Kine Fontána.
„MOM zriadené samosprávou v kine sa zatiaľ rušiť nebude. Nie je zatiaľ stanovený ani dátum dokedy ju budeme počas víkendov prevádzkovať,“ povedal Martin Ričány, hovorca radnice.
Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

Reklama

Populárne články