Úvod Aktuality Chystá sa jedinečný prelet nad Bradlom ako spomienka na M.R. Štefánika

Chystá sa jedinečný prelet nad Bradlom ako spomienka na M.R. Štefánika

Aero L-60S Brigadýr
REKLAMA

Organizátori Festivalu letectva Piešťany (4. – 5 웹페이지 다운로드. mája 2019) predstavili ďalšie zaujímavosti z pestrej ponuky programu, ktorým sa počas dvoch dní chystajú naplniť plochu piešťanského letiska a oblohu nad ním 한컴오피스 체험판 다운로드. Pripravujú tiež jedinečný prelet nad Bradlom.

Úvodný ročník festivalu sa ponesie v znamení stého výročia konca života jednej z najvýznamnejších osobností slovenských dejín – generála Milana Rastislava Štefánika Windows Video. Nezabudnuteľnou spomienkou naňho bude prelet skupiny lietadiel ponad Bradlo a divadelné stvárnenie generálovho života. Neobyčajnú, doslova ochutnávkovú prezentáciu, však pripravujú aj slovenskí vojaci 플로 음악 다운로드.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
Dompek Pizza 2021
PN Taxi

Festivalová sobota bude výnimočná predovšetkým vďaka neopakovateľnému skupinovému preletu lietadiel ponad mohylu na Bradle. Vzdušnú poctu generálovi Štefánikovi režíruje Slovenská federácia ultraľahkého lietania (SFUL), ktorej piloti – medzi ktorými bude napríklad aj prvý slovenský kozmonaut – sa už niekoľko dní pred podujatím spoja do 15-člennej skupiny Windows 10 Minesweeper. Na lietadlách Viper SD-4, Sport Cruiser PS 28, Bristell, Cessna 172 a Cirrus SR 22 pár dní pred výročím odletia z Lučenca do Talianska. Odtiaľ potom poletia na Festival letectva po trase, ktorou presne sto rokov predtým letel do svojej vlasti aj M bts Idol download. R. Štefánik.

Viper SD-4

„Najprv pristaneme na bratislavskom letisku a položíme kyticu k soche generála Štefánika 시저3 다운로드. Následne budeme s celou skupinou pilotov letieť na piešťanský Festival letectva s preletom ponad Mohylu M. R. Štefánika na Bradle. Po zosadnutí na piešťanské letisko vypneme motory a prvý slovenský kozmonaut Ivan Bella požiada návštevníkov o symbolickú minútu ticha White Witch Exhibition. Celý spomienkový let sa uskutoční niekedy okolo poludnia, približne v čase, keď pred sto rokmi Štefánik havaroval,“ objasňuje Marián Sluk, prezident SFUL Last Jury Book.

Po pilotoch SFUL-u bude obloha patriť výsadku parašutistov s veľkou podobizňou M. R. Štefánika a vlajkami účastníkov festivalu. Finále unikátneho nebeského predstavenia sa potom postará Letecký útvar Ministerstva vnútra SR s lietadlami Airbus A319 a Fokker 100 어도비 플래시 cs4 다운로드.

Pripravuje sa aj dramatické stvárnenie okamihov života M.R.  Štefánika

Okrem divadla na nebi čaká festivalových návštevníkov aj divadelné umenie na zemi v podobe dramatického stvárnenia dôležitých okamihov zo Štefánikovho života na jednom z hlavných pódií. „Obrazovo-hudobné predstavenie priblíži návštevníkom geBradlBradnerálove pôsobenie počas organizovania československých légií, ale aj pri založení Československej republiky,“ približuje divadelné dielo scenárista a režisér Jakub Nvota. „Hlavnej úlohy sa zhostí mediálne známy a hosťujúci herec Slovenského národného divadla Juraj Loj. Hudobnú spoluprácu na projekte zastreší herec, spevák, skladateľ a hudobník Kamil Mikulčík. Účastníci festivalu vzhliadnu štyri obrazy zo života Milana Rastislava Štefánika, ktoré sa stali ústredné pre formovanie československej národnej identity,“ dodáva.

S nevšedným a bohatým programom prídu do Piešťan aj Pozemné sily Ozbrojených síl SR. Ich príslušníci predstavia prácu vojaka, odprezentujú novú i historickú techniku a návštevníkom popri tom v poľnej kuchyni upečú čerstvé pekárenské výrobky – pagáče, chlieb i slaninové posúchy.

TS Festival letectva Foto: T. Hudcovič

REKLAMA