Úvod Aktuality Chorobnosť na chrípku v posledných týždňoch presiahla úroveň epidemického prahu vo všetkých...

Chorobnosť na chrípku v posledných týždňoch presiahla úroveň epidemického prahu vo všetkých krajoch

REKLAMA

V uplynulom týždni bolo zaznamenaných 18 289 ochorení, čo predstavuje v porovnaní s predchádzajúcim týždňom stúpnutie chorobnosti o viac ako o 58 percent 엑셀 2007 무료 다운로드. Z dlhoročných pozorovaní vyplýva, že chorobnosť zvyčajne dosahuje najvyššie hodnoty približne okolo 6. až 8. kalendárneho týždňa. V súvislosti s nárastom ochorení zdôrazňuje hlavný hygienik Slovenskej republiky Ján Mikas význam prevencie travel guide.

Osobám vo zvýšenom riziku závažných komplikácií chrípky a osobám, ktoré s nimi žijú v domácnosti, alebo sa o takéto osoby starajú, sa odporúča očkovanie proti chrípke epic pen. U osôb vo veku 59 rokov a starších i osôb s vybranými chronickými chorobami sa odporúča aj očkovanie proti pneumokokovým invazívnym infekciám Ppt viewer download.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
Dompek Pizza 2021
PN Taxi

Chrípka leták

Ako znížiť riziko nákazy chrípkou
Mgr swing browser. RNDr. MUDr. Ján Mikas, PhD., hlavný hygienik Slovenskej republiky v súvislosti s preventívnymi opatreniami pripomína:
-vyhýbanie sa kontaktu s chorými osobami,
obmedzenie návštev priestorov s vysokou koncentráciou ľudí (divadlá, kiná, hromadné akcie a pod.)
-časté a účinne vetranie (doma, na školách, pracoviskách)
-dodržiavanie pravidiel zdravého životného štýlu: konzumácia pestrej stravy s dostatkom zeleniny a ovocia, pobyt na čerstvom vzduchu v primeranom oblečení, otužovanie,
-dostatok spánku a odpočinku 스케치 업 소스 다운로드.

Umývanie rúk je základ
Medzi najdôležitejšie preventívne opatrenia patrí dodržiavanie zásad osobnej hygieny, konkrétne časté umývanie rúk (po každom kýchnutí, kašľaní a vyfúkaní nosa) vrátane používania jednorazových vreckoviek a ich bezpečného likvidovania php 엑셀 다운로드.

Očkovať sa dá aj počas chrípkovej epidémie
Najvhodnejší čas na očkovanie je počas jesenných a zimných mesiacov (október a november) Hidden Figures. Očkovať sa možno aj v čase zvýšenej aktivity chrípky, existuje tu však riziko, že očkovaná osoba môže ochorieť skôr, ako si stihne vytvoriť dostatočné množstvo ochranných protilátok ezphoto3 vp 다운로드. Ochranné protilátky si organizmus vytvára postupne, približne v priebehu 10 až 14 dní po očkovaní.

Chráňte seba aj ostatných
Pre chrípku aj akútne respiračné ochorenia platí, že ich treba vyliečiť doma a nechodiť medzi ľudí a ďalej šíriť nákazu. V prípade, že chorá osoba ide k lekárovi, je vhodné, aby si dala na tvár hygienické rúško, aby tak chránila ostatných pacientov aac 코덱.

Rizikové skupiny ľudí ohrozené chrípkou
Ochorieť na akútne respiračné ochorenia a chrípku môže každý. Priebeh môže byť ľahký ale aj ťažký a komplikovaný. Ťažší priebeh ochorení je väčšinou u detí a starších ľudí.

Do skupiny osôb s rizikom závažných komplikácií patria:
-tehotné ženy bez ohľadu na mesiac tehotenstva,
-deti vo veku od šesť mesiacov do päť rokov,
-staršie osoby,
-osoby s chronickými ochoreniami dýchacích ciest, srdcovocievneho systému, metabolickými, obličkovými a imunitnými poruchami,
-zdravotnícki pracovníci.

-TS Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republik/Foto: archív-

REKLAMA